Přijdou vám pečené brambory fádní? Přidáním jedné ingredience z nich uděláte jedinečnou chuťovku

Takzvané americké brambory jsou v českých domácnostech velmi oblíbené. Aby také ne, když stačí vzít pěkné brambory, dobře je očistit, nakrájet na čtvrtiny a posypat oblíbeným kořením. Pomyslnou tečku pak celému dílu dodáte, pokud ho zakápnete libovolným olejem či jiným tukem.

Ovšem velmi brzy se nám tento způsob přípravy brambor přejí. A právě tehdy je na místě ho trochu vylepšit. Slyšeli jste někdy o tatarkových bramborách? Pokud ne, seznámíme vás s nimi.

Tatarkové brambory jsou velmi jednoduché na přípravu

Úvodní kroky jsou stejné jako v případě amerických brambor, ovšem než osolené čtvrtky brambor začnete vyskládávat na plech, promíchejte je v míse se směsí tatarky oleje a koření. Na 700 gramů brambor vám budou stačit asi tři lžíce tatarky, ke kterým přidáte jednu lžíci oleje, lžičku uzené papriky a podle chuti sůl a pepř.

Obalené brambory pak stačí rozprostřít na plech vyložený pečícím papírem a upéct dozlatova. A jak na to?

Foto: Pixabay

Na rozpálené troubě záleží

Plech vždy vkládejte do vyhřáté trouby. Rozpalte ji na 220 stupňů a prvních 10 minut pečte brambory při této teplotě. Poté teplotu stáhněte na 180 ° a dopečte dozlatova. Celkem by si brambory měly pobýt v troubě asi půl hodiny až čtyřicet minut.

Během pečení je nezapomeňte několikrát obrátit, aby se upekly dozlatova po obou stranách. Hotové tatarkové brambory můžete servírovat jako přílohu k masu, ale zachutnají vám i se zeleninovým salátem. Jezte je nejlépe ještě teplé, studené už nebývají nic moc.

Dobré tipy k přípravě

Vždy sázejte na uzenou papriku, ta běžná zkrátka nedodá vašim jídlům takový šmak. A při pečení se vyhněte použití panenského olivového oleje. Mnohem lépe snáší vysoké teploty kupříkladu ten řepkový nebo třeba sezamový. Pozor však na změnu chuti.

Náhledové foto: Pixabay

 

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)