Maliny

Jak na domácí hnojivo pro bohatou úrodu malin

Milujete maliny a nedokážete si bez nich představit léto? Není se čemu divit, vždyť jejich chuť je unikátní. Kupovat tyto plody se určitě nevyplatí. Maliny jsou neskutečně drahé a mnohdy svou chutí a vůní zrovna dvakrát neuspokojí. Jejich pěstování není nijak náročné. Potřebují hlavně spousty vody a také nějaké to hnojivo. Vyrobit si ho můžete velmi pohodlně doma z několika ingrediencí.

Maliny potřebují živiny

A nejen ty. Vyplatí se jim dát také vhodné bílkoviny a vitamíny. Hnojivo nemusíte kupovat nikde v obchodě, vystačíte si s několika ingrediencemi. Konkrétně budete potřebovat 100 gramů čerstvého droždí, případně 30 gramů sušeného. Záleží na tom, co aktuálně doma máte. Dále bude zapotřebí 100 gramů cukru a voda. Postup výroby hnojiva je velmi jednoduchý.

Hnojivo na maliny

Foto: YouTube kanál СОВЕТЫ БИОЛОГА

Jednoduchý a rychlý postup

Skutečně vůbec nic složitého. Droždí se rozpustí ve vodě s cukrem a dokonale rozmíchá. Poté směs odložíme na teplé místo, optimálně třeba na okenní parapet. 2 dny ji tady necháme odpočinout. Pravidelně je zapotřebí směs míchat, aby se v ní nevytvořily shluky. Nakonec směs zředíme v poměru 1:10 a ke každému keříku malin by mělo přijít 5 litrů tekutiny.

Maliny

Foto: Pixabay

Dřevěný popel pro doplnění dusíku

I tato lázeň se malinám vyplatí. V 10 litrech vody se rozpustí 600 gramů popela a následně směsí zalije maliní.

Zdroj info: YouTube kanál СОВЕТЫ БИОЛОГА

Náhledové foto: Pixabay

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *