Plátek jablka v květináči u přezimujících rostlin zajistí první poupata na konci zimy

Jablko v květináči

Máte doma spousty různých rostlin, u nichž se těšíte na kvetení? Jasně, aby ne, vždyť interiér jakéhokoli objektu vypadá právě s rostlinami mnohem svěžeji a zkrátka lépe. Ne vždy se ale daří, aby květiny nasadily na květy. Ideální je zapracovat na tomto již v lednu. Stačí, když použijete obyčejné jablko. Do květináče vám bude stačit dát pouze plátek jablka. Nic složitého.

Pomoc plátku jablka je znatelná

O účincích plátku jablka v květináči vám poví v kdejakém zahradnictví. Nejde o žádnou převratnou novinku. Jablko nutí zdravou rostlinu k tomu, aby lépe rostla a začaly se na ní objevovat pupeny.

Ne všechny rostliny je nutné zazimovat

Když se podíváte na vaše balkonové rostliny, určitě byste neměli mít pocit, že se všechny musí nezbytně zazimovávat. Nikoli. Třeba takové petúnie dokážou vyrůst tak moc, že je mohou napadat různé plísně a škůdci. Zazimování ovšem u mnohých rostliny smysl má, a to poměrně velký. Jmenovat bychom mohli třeba takové verbeny, lantany nebo chryzantémy. Pokud je dáte přes zimu na místo, kde se teploty pohybují mezi 5 až 10 stupni Celsia, rozhodně uděláte dobře.

Jablko v květináčiFoto: Radek Štěpán

Plátek jablka jako magnet na škůdce

Určitě. Plátek jablka nemusí být pouze pomocníkem při zazimování. Jestliže ho dáte do květináče přes noc, dočkáte se velmi zajímavého efektu. Dokáže totiž perfektně přilákat nejrůznější škůdce. Hlavně roztoči si k němu bezesporu cestu najdou. Nezvaní hosté budou odhaleni včas a vy budete mnít zase klidnější noci. Za jablko fakticky nic nedáte, a tak určitě tento trik zkuste.

Zdroje info: tojenapad.sk, vlastní zkušenosti autora

Náhledové foto: Radek Štěpán

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.