Plácni krtka – anebo ze své zahrady vyžeňte černokabátníky mnohem jednodušeji. A navíc přírodně

Kdo se někdy nepotýkal s krtkem, jakoby ani nepatřil mezi zahrádkáře. Ano, tihle pracovití tvorečkové provzdušňují půdu a obvykle svému okolí prospívají, ale pokud si není na trávníku pro samý krtinec kam sednout. Je na čase s tím rozhodně něco udělat.

A co na takového krtka platí? O nejrůznějších ultrazvukových plašičích nebo mechanických větrnících (nejčastěji z PET lahví) už jste asi slyšeli. Někomu fungují, někomu ne. Jistější tak bude sázka na nejrozvinutější krtčí smysl – a tím je jednoznačně čich.

Vsaďte na ocet i petrolej

Pokud tedy chcete pobyt krtkům na svých pozemcích opravdu znepříjemnit, vsaďte zejména na silně zapáchající látky. A jaké to jsou? Skvěle vám poslouží kupříkladu petrolej. Nařeďte ho s vodou (v poměru 1 litr vody a 100 ml petroleje), namočte do něj textilie a vložte do každého krtince, který potkáte. A stejnou proceduru můžete zopakovat i s octem nebo třeba s topným olejem.

Máte-li k dispozici dostatek malých nádobek, které by bylo možné do krtinců vkládat. Můžete je naplnit bělidlem, octem nebo ricinovým olejem. Ani jedné z těchto látek krtci příliš neholdují, takže se raději brzy odstěhují, než aby byli nuceni bydlet v jejich blízkosti.

Krtek

Foto: Pixabay

Kuřáci najdou místo, kam schovat své nedopalky

Jestliže patříte mezi milovníky tabáku, můžete spojit příjemné s užitečným. Vykouřené špačky nebo přebytečný tabák jednoduše vkládejte do krtinců a těšte se na výsledek. Dalším tipem jsou drcené chilli papričky. Vezměte sáček a malou lžičkou podělte každou krtinu. Tohle černokabátníci opravdu rádi nemají.

A sáhnout lze i po bylinkách. Velmi aromatická je máta a pelyněk. Opět je můžete ze záhonků trhat po hrstech a vkládat do krtčích kopečků. Chce to sice trochu trpělivosti, ale nakonec budete určitě úspěšní.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/zvirata/jak-se-zbavit-krtka-30000820.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)