Jaké žaluzie se hodí pro stínění venkovního proskleného posezení

Stínění pergoly

Už se těšíte na letní sluníčko a příjemné teplo? Aby ne, léto na sebe stále nechává docela dlouho čekat. V každém případě byste měli být dokonale připravení. Ostré slunce nemusí být v mnohých případech vůbec příjemné. Budete-li na něj dokonale připravení, obávat se ho nemusíte. Ideální volbu představují kvalitní žaluzie. Především ve venkovním proskleném posezení se bude jednat o jakousi samozřejmost.  Jaké jsou aktuálně k dispozici? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Efektivní předokenní venkovní žaluzie

Moderní venkovní žaluzie se vyznačují vysokým termoregulačním efektem. Dokážou vytvořit vynikající prostředí jak z hlediska světelných, tak i tepelných podmínek. Ušetří nemalé náklady spojené s případnou klimatizaci vnitřních prostor. Regulace množství slunečních paprsků při jejich použití nepředstavuje vůbec žádný problém. Lamely lze nastavit hodně flexibilně a umožní pohodové větrání. Zabránit také mohu vstupu nezvaných návštěvníků, již mohou bezesporu také přijít.

Stínění

Foto: Isotra

Vnitřní vertikální a horizontální žaluzie

Jakousi klasiku představují interiérové žaluzie. Vybírat je lze v horizontální nebo vertikální podobě. Velkou předností horizontálních modelů je jejich lehkost a maximální odolnost. Vyrobené jsou z hliníku, materiálu, jenž je pro výrobu těchto žaluzií optimální. Jak horizontální, tak i vertikální žaluzie se velmi pohodlně ovládají a volit je možné provedení v různých barevných odstínech, jež do interiéru dokonale padnou. A co třeba takové žaluzie do střešních oken? V takovémto případě se stávají jakousi nezbytností, bez níž se u střešních oken neobejdete.

Vsaďte na maximální kvalitu

Jak ale poznáte, že jsou žaluzie vyrobené z vysoce jakostních materiálů, které se vyznačují maximální pevností a odolností? Třeba podle toho, že splňují požadavky různých norem. Brát v potaz je třeba především tu bezpečnostní ČSN EN 13120 a mnohé jiné.

Náhledové foto: Isotra

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.