Orchideje milují kávu: Dopřejte jim a odmění se neskutečnou krásou

Orchideje

Mít doma krásně kvetoucí orchideje chce každý z nás. Ne vždy se to podaří. Tyto skvostné květiny totiž potřebují správnou výživu. Dopřát jim ji můžete velmi jednoduchým způsobem. Stačí využít kávovou sedlinu. Vy si pochutnáte na pověstném turkovi a orchidea na zbytcích. Kofeinový koncentrát jí bude svědčit. Jak tedy na to?

Proč právě kávová sedlina?

Důvod je vcelku jednoduchý. Obsahuje draslík, jenž je skvělým motorem pro růst orchidejí. Vyživení této pokojové krásky tak bude mnohem jednodušší. Draslík dokáže pomoct při stimulaci květů, využívá se tedy především tehdy, kdy orchideje dlouhou dobu nekvetou.

KávaFoto: Pixabay

Jak na to? Nic složitého

Dopřejte si skvělou kávu. Usazeninu ale nevylévejte ani nevyhazujte. Jen ji důkladně vysušte. Stačí, když ji dáte na pečicí papír na nějaké suché místo. Pozor na vlhkost, rozhodně nepatří do ledničky nebo na místa, kde je vlhkost vyšší. Začala by chytat plíseň. 100 gramů vysušené kávové sedliny smícháte se 3 litry odstáté vody. Následně lehce promícháte a necháte stát nějakých 5 hodin. Počítat můžete s jemným probarvením vody. Nakonec je ji zapotřebí scedit.    

OrchidejeFoto: Pixabay

Nechte orchidej napít

Roztokem naplňte hlubší nádobu a ponořte do ní orchidej. Nechte ji v roztoku stát cca 15 minut, aby si vytáhla potřebné živiny. Nakonec nechejte odkapat a dejte ji na obvyklé místo.

OrchideaFoto: Pixabay

Pomoct může i rozpustná káva

Možná se to nezdá, ale i slabší káva umí orchideu dokonale nakopnout, aby opět kvetla. Stačí jen připravit 200 ml obyčejné rozpustné kávy, nechat ji vychladnout a každý den trochu nalévat k orchideji do květináče. Stačí po dobu jednoho týden.

Zdroje info: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/kavova-usadenina-pre-orchideu-2/
https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/orchideje-zalevani-kavou-30000707.html
https://chalupari-zahradkari.cz/pokojove-rostliny/prestante-orchideje-zalevat-vodou-ukazeme-vam-co-jako-zalivku-privitaji-radeji-pokvetou-jako-splasene/

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.