Objevte kouzlo pití okurkové vody

Voda s okurkou

Máte velkou žízeň a cítíte, že vaše tělo nezbytně potřebuje tekutiny. Dehydratace je v horkých dnech velkým nebezpečím. Tradičně se doporučuje pití obyčejné vody, nicméně dopřát si můžete i nejrůznější zlepšováky. Výbornou volbou je okurková voda. Ne, na mysli určitě nemáme tu, která pochází ze zavařených okurek. Jedná se o obyčejnou vodu, jež se okurkami pouze ochutí. Vznikne tak koktejl, který dokáže podpořit vaši imunitu a dá vašemu tělu dostatek vitamínů a minerálních látek. Vždyť okurky jsou doslova napěchované antioxidanty, které pomohou dostat z těla ven spousty toxinů. Jaké jsou tedy přínosy okurkové vody a jak si ji připravit?

Bonusy okurkové vody ve zkratce

Začít můžeme tím, že okurková voda omezuje chuť k jídlu. Při redukční dietě se tedy jedná o skvělého pomocníka se vším všudy. Můžete si být také jistí podporou vašeho mladistvého vzhledu. Okurky totiž obsahují oxid křemičitý, který je ideální jak pro vlasy, tak i pro pokožku. Jinak jsou okurky vynikající pro osoby s vyšším krevním tlakem, jelikož pomáhají hodnoty tlaku držet v normě. Okurka mimo jiné obsahuje také polyfenoly označované lignany. Ty se údajně podílejí na boji proti různým typům rakoviny. Jinak se snaží mnohé farmaceutické společnosti najít také látku zvanou cuccurbitacin. Ta by totiž mohla blokovat rakovinné bujení.   Voda s okurkouVoda s okurkou: Foto Pixabay

Okurka v kombinaci s citronem a mátou

Naším prvním tipem je voda s citronem, okurkou a mátou. Citrony působí přirozeně detoxikačně a obsahují spousty vitamínu C. Máta dokonale osvěží. Stačí pouze vzít dva litry čisté vody, smíchat ji s nakrájenou okurkou, jedním velkým citronem a poté se přidají cca dvě větvičky máty. Přes noc vodu necháte v ledničce a poté podáváte s ledem.

Voda s okurkou a bazalkou

Máte-li rádi spíše aromatičtější záležitost, vyplatí se vsadit na vodu, do níž se přidává okurka a máta. Opět vám postačí dva litry čisté vody, dvě nakrájené okurky a jedná vrchovatá hrst bazalky. Přes noc necháte v lednici a druhý den můžete podávat.

Voda s okurkou: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.