Nový způsob výsevu mrkve slibuje bohatou úrodu a nic nestojí

Mrkev

Milujete mrkev a nedáte dopustit na tu domácí z vlastní zahrádky? Aby ne, určitě stojí za to. Mnohdy se ale stává, že se po výsevu v době, kdy už by se sazeničky měly objevovat nad zemí, objeví pouze zlomek zelené natě nových rostlin. Nic příjemného na to, že jste na rostliny čekali a párali se výsevem jako takovým. My se proto v následujících řádcích podíváme na nový způsob výsevu mrkve, který slibuje poněkud větší úrodu. Nejde o nic složitého a zvládne to každý.

Trik s kouskem textilu

Potřebovat budete pouze kus hadříku. Semínka do něj jednoduše zabalíte a takto je i s hadříkem vložíte do vlhké zeminy. Klidně může jít o květináč, případně sadbovače nebo cokoli jiného. V teplých měsících už mohou jít semínka bez problémů i na samotný záhon. Zhruba na 10 dní je necháte v oné zemině. Zkrátka si jich nebudete všímat, případně pouze zeminu zalejte, aby se vám nevysušila. V takovém případě by to na semínka už nemělo fakticky žádný vliv. V průběhu této doby dojde k tomu, že se uvnitř semínek doslova uzavřou éterické oleje a semen nevyklíčí.  

MrkveMrkev: Foto Pixabay

K nafouklým semínkám přidáme škrob

Když po zmíněné době vytáhneme semínka ven, zjistíme, že jsou vcelku solidně nafouklá. Vypadají téměř naklíčeně. V tomto momentu k semínkám přidáme ještě škrob a doslova je obalíme. Přestanou se lepit na prsty a v momentu výsevu budou perfektně vidět, což je pochopitelně také ideální.

Výsev je standardní

Výsev je naprosto standardní. Mrkev vzejde zhruba po nějakých 3 až 5 dnech. V průběhu tohoto období se standardně nezavlažuje, aby se nevytvořila krusta, přes kterou by semínka nemohla proniknout na povrch.Když už jsou rostliny větší, samozřejmě můžeme zalévat, aby půda nevysychala. Počítat můžete určitě s tím, že úroda bude solidní.

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk

Mrkev: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.