Netradiční způsoby využití jablek, jež možná neznáte

Jablka

Jablka se řadí mezi ovoce, které se u nás konzumuje po celý rok. Ano, o kvalitě jablek, jež jsou aktuálně v zimě a na jaře na pultech supermarketů, by se dalo velmi úspěšně pochybovat, nicméně i ta nabízejí spousty vitamínů a dalších lidskému tělu prospěšných látek. Jablka nejsou ale jen vynikajícím zdrojem vitamínů a prospěšných látek. Lze je využít i mnohými jinými způsoby. Jakými? Na to se zaměříme právě v tomto článku. Některé jsou skutečně pozoruhodné.

Posílí nohy

Posilovací přístroje pouhá konzumace jablek jistě nenahradí. Přesto se jedná o ideální potravinu pro lidi se sedavým zaměstnáním. Když si chvilku zacvičíte s jablkem, určitě vám to pomůže. Stačí si jej dát mezi kolena a stlačovat ho. Vždy po dobu 10 vteřin. Posílí se tak vnitřní svaly na nohou.

JablkaJablka: Foto Pixabay

Urychlí zrání jiného ovoce

Víte, že jablka uvolňují ethylen. Tento plyn dokáže urychlit zrání některého jiného ovoce. Výborné je jablko především při dozrávání rajčat na konci sezony. Pomůže ve zrání ale třeba i kiwi, jež se prodává tradičně poměrně tvrdé a kyselé.

Hnědý cukr se jen tak neslepí

Hnědý cukr má tendenci se velmi rychle slepovat a vytvářet poměrně velké shluky. Zabráníte tomu přitom velmi jednoduše. Do nádoby s ním dáte kousek jablka.

JablkaJablka: Foto Pixabay

Pocit nevolnosti prostě zmizí

Dělá se vám špatně při cestování? Pokud ano, nezapomeňte s sebou vzít zelené jablko. To dokáže zlikvidovat také počáteční příznaky migrén.

Omlazení pokožky

Vynikající volbou pro vaši pleť je maska vytvořená z nastrouhaných jablek, ovesných vloček a olivového oleje. Hlavní účinnou složkou v jablkách je bezesporu pektin. Jinak ale není problém dát na tvář také plátky jablek. Ne vždy se člověku chce jablka strouhat.

Vynikající zvlhčovač

Jablka také pomohou zachovat čerstvé pečivo. Chleba a sušenky se jen tak nestanou nepoživatelnými. Vlhkost v okolí bude totiž zajištěna.

Umí dochutit vodku

Pokud máte rádi spíše ochucený alkohol a máte doma jen vodku, zkuste do ní dát jablka. Za 4 dny na tmavém místě bude dokonale jablečná.

Jablka: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.