Netradiční využití aspirinu v domácnosti: Několik babských rad týkajících se nejen rostlin

Aspirin

Víte, který lék je na světě nejprodávanější? Ano, máte pravdu, jedná se o aspirin. Nejčastěji se používá k léčení nejrůznějších zánětů, bolesti a také proti horečnatým stavům. Jinak se ale dá v domácnosti použít také na jiné méně tradiční účely. Jaké? Na to se zkusíme podívat poněkud podrobněji. Jednat se může jak o oblast zdraví, tak i domácnost nebo cokoli dalšího. Začneme samozřejmě rostlinami.

Řezané květny vydrží mnohem déle

Milujete domácnost prosycenou spoustou květin? Aby ne! Můžete jim dát speciální dávku, aby vydržely co možná nejdéle. Pokud do vody přidáte lžičku nadrceného aspirinu, pak počítejte s tím, že jejich životnost značně prodloužíte. Může e jednat klidně i o několik dalších dní.

Aspirin

Bič na svědivé štípance

Možná je to právě vaše krev, kterou milují komáři ze všech nejvíce. Štípance jsou značně nepříjemné a maximálně svědivé. Eliminovat svědění není vůbec jednoduché. Ideální bude, když místa postupně omyjete vlažnou vodou a následně na ně přiložíte tabletku aspirinu. Budete postupně pomalu třít a únava by se měla dostavit co nejrychleji.

Mastné usazeniny

Zašlá mastnota a tvrdé kousky potravin na pánvích či v hrncích se odstraňují velmi složitě. Aspirinová pasta vám dokonale pomůže. I maximálně zažraná špína se dostane mimo povrch konkrétního nádobí.

Plíseň na nohách by měla zmizet

Plíseň na nohách je velmi nepříjemnou záležitostí. Zvláště v momentu, kdy se neustále vrací. Pokud rozdrtíte 5 tablet aspirinu a smícháte s citronovou šťávou, trochou medu, vznikne pasta, jíž se potřou postižená místa. Nohy si pak zabalte do teplejšího ručníku a obalte igelitem. 20 až 30 minut by měla pasta působit. Pokud budete tento postup aplikovat pravidelně, plíseň by měla zmizet kompletně.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.