Lák z okurek jako lék na chřipku i kocovinu

Nejspíš jste až dodnes netušili, jak cenný poklad se skrývá ve vaší sklenici od okurek. A nemyslíme přitom plody samotné, nýbrž jejichž šťávu. Ne každý má dostatečně odolný žaludek na to, aby ji do sebe na posezení srknul.

A co tedy s ní? Vylít ji jen tak do odpadu by byla rozhodně škoda. Tradiční kuchyňské tipy (dochucení vařené čočky, guláše apod.) pak zpravidla nacházejí využití jen pro pár prvních lžic. A co dál?

Okurkový lák jako zásobárna přírodního zdraví

Ve své podstatě se jedná o ocet, zjemněný ještě dalšími ingrediencemi. Dokáže proto například uklidnit bolesti žaludku nebo nepříjemné pocity při pálení žáhy. Lák z okurek můžete také užívat po lžících vždycky, když na vás začíná dotírat nachlazení nebo bolest v krku. Jedna lžíce 3x denně je skvělou desinfekční terapií.

Pomáhá také od únavy svalů a nepříjemných bolestí po cvičení. Stačí si po každém tréninku dopřát asi 100 ml okurkového láku (a nezáleží na tom, zda si ho naředíte pro lepší chuť nebo ne). A konečně můžete lák z okurek nanést na vatový tampon a použít jako první pomoc na popáleniny., zejména při nerovném zápasu s kuchyňským olejem jde o prostředek, který bývá po ruce nejblíže. Popáleniny se rychleji hojí a ustupuje i jejich bolestivost.

Po flámu ani ránu bez okurkového láku

Přemýšleli jste někdy nad tím, co se děje ve vašem těle při kocovině? Nebudeme vás napínat. Největším průšvihem je dehydratace a ztráta důležitých minerálů. Než půjdete spát, snažte se do sebe alespoň pár lžic dostat. Uleví vám to od podrážděného žaludku a ráno se budete jako bonus cítit o něco lépe než obvykle.

A v neposlední řadě lze okurkový lák použít i jako hnojivo pro kyselomilné rostliny. Než ho tedy vylít do odpadu, raději s ním vyběhněte na zahrádku. Azalky, vřesy nebo rododendrony vám budou opravdu vděčné.

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)