Několik zázračných pokojovek, které přinesou radost či klidný spánek

Rozmarýn

I výzkumy ukazují, že rostlina v bytě má pozitivní vliv na naši náladu, prožívání a také i na spánek. Existují však i rostliny, které působí jako zelené filtry a vzduch v místnosti zbavují toxinů, škodlivin a mění tyto látky na kyslík. Dneska jsme si pro vás připravili hned několik běžných rostlin, které mají v našich domech výsostné postavení. Jsou jak krásné, tak i užitečné a to pouze tím, že je máte doma a budete se cítit lépe.

Začneme lopatkovcem

Tahle rostlinka je užitečná, ať už kvete nebo ne. Zalévejte ji pouze jednou za týden. Přežije i v polostínu. Za tuto řekněme minimální péči vám dá opravdu hodně. Jedná se o jednoho z nejsilnějších bojovníků proti bytové chemii nebo zplodinám zkouření. Její zelené listy slouží jako filtry, které zachycují škodliviny a mění je na kyslík. Jen je nezapomínejte pravidelně zbavovat prachu, aby tuhle funkci vykonávali co nejlépe. Aby se listy krásně leskly, přetírejte je bílou částí banánové slupky.

Legendy o této pokojovce hovoří jako o květině míru a lásky. Rostlina do domu vnáší klid, pohodu či porozumění. Říká se, že radost dáváhlavně ženám. Proto se občas nazývá Ženské štěstí.

Lopatkovec

Foto: Pixabay

A co takhle africká fialka?

Fialky kvetou snad nonstop a nejlépe jim je na parapetu a to, když je budete pravidelně zalévat. Tento krásný kvítek je v našich podmínkách velmi běžnou pokojovou rostlinou. Fialky září barvami, i pokud je venku sychravé a šedivé počasí, proto už jen pohled na ty krásné jemné kvítky potěší duši. Hovoří se o ní i jako o rostlině lásky.

Nyní si dáme rozmarýn

Jestli máte problémy se spánkem, do ložnice si dejte tuhle rostlinu. Rozmarýn pomůže vašemu tělu se uvolnit a relaxovat. Odstraňuje však i pocit strachu a úzkosti. Kde ho máte, nepotřebujete vůbec žádné umělé osvěžovače vzduchu.

Foto: Pixabay

Teď je řada na jasmínu

Voní v noci a už ve starověkém Řecku věřili, že tato rostlina drží ochrannou ruku nad spícími a hlídá jejich sny. Jeho vůně má relaxační účinky a pomáhá zmírňovat psychické napětí či negativní důsledky stresu. Urychlí i nástup spánkového cyklu a pomůže vám spát během noci bez častého probouzení.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.