Nejpálivější chilli na světě: Vybíráme semena chilli papriček

Chilli semínka

Nejpálivější chilli světa je pro mnohé z nás velkým hobby. Není se čemu divit, jelikož spousta milovníků těchto pálivých papriček se doslova těší na jejich nezaměnitelnou chuť. V současné době je možné semena chilli papriček sehnat v nejrůznějších podobách a odrůdách. Pokusme se tedy upozornit na některé základní druhy chilli papriček, které patří mezi ty nejostřejší na celném světě. Ostatně názvy jako Dorset Naga či Trinidad Scorpion Butch Taylor jsou mezi vyznavači pekelného pálení velmi známé.

Trinidad Morouga Scorpion

Nejnovějším šampionem mezi chilli papričkami byl vyhlášen druh Trinidad Moruga Scorpion Red. Jedná se o druh, kterému bylo naměřeno neuvěřitelných 2 009 231 SHU. Poprvé tak došlo k překonání bájné hranice 2 milionů těchto jednotek pálivosti. Tato chilli paprička byla od svého počátku šlechtěna za dosažením světového rekordu v pálivosti. Pečlivě byla kontrolována, aby její hodnoty neklesly pod 1 mil. SHU.

Brown Bhutlah

Zajímavou volbou je také hybrid Brown Bhutlah s poměrně silným citrónovým aroma. Velkou výhodou je vysoký výnos tohoto druhu a také vysoká pálivost dosahující až na 2 miliony SHU. Semínka lze navíc pohodlně koupit na internetu.

Naga Viper

V roce 2010 bylo provedeno anglickou laboratoří HRI Mineral Analysis Laboratory z Wawricku chemické zkoumání papričky s názvem Naga Viper. Zjistilo se, že obsah kapsaicinu je u ní 1 382 118 SHU. V roce 2011 byla dokonce vyhlášena úplně nejpálivější papričkou na světě. Svůj post ale uhájila pouhý týden.

Dorset Naga

Chcete-li maximálně ostrou chuť, vyplatí se vsadit na druh Dorset Naga mající až 1 598 227 SHU. Vypěstovali jej poprvé Michael a Joy Michaudovi ze společnosti Peppers by Post. Jedná se druh, který vznikal poměrně dlouho, a to šlechtěním slavné tradiční bangladéšské chilli papričky Naga Morich. Výsledek byl doslova pekelný.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.