Nejkrásnější pokojové rostliny pro chladné měsíce: V zimě kvete jen málo pokojových rostlin – známe ty nejkrásnější

Poinsetie

Nejkrásnější pokojové rostliny pro zimní měsíce. Známe ty, které krásně vykvetou i v prosinci a lednu. V nadcházejícím zimním období, ale třeba i uprostřed ledna, si můžeme své domovy zútulnit nejenom podomácku vyrobenými ozdobami a perníčky, ale také těmi správnými rostlinami, které se k těmto dnům díky své povaze přímo vážou.

Jde o takové, které dokážou vykvést i uprostřed zimy a přinést tak kousek krásné přírody do období, kdy je jí tak zoufale málo. A jaké květiny si pořídit, aby vás jejich květy potěšily po dlouhou dobu?

Vánoční hvězda jako jasná jednička

V tuto chvíli už začíná být k dostání v květinářstvích a v supermarketech za velmi přívětivý peníz. Jde o opravdový sváteční kousek, který rozhodně musíte mít. Domov ozdobí především svými barevnými listeny (protože nenápadné květy se ve skutečnosti ukrývají v jejich středu). Je k dostání také jako pryšec nádherný (Euphorbia pulcherrima) nebo rovněž pod názvem poinsettia. To vše jsou výrazy pro jedinou rostlinu.

Amarylis

Foto: Pixabay

Hvězdník může kvést i týdny

Další oblíbenou zimní pokojovou rostlinou je i hvězdník (Hippeastrum cultivars). Jeho obrovské, efektní květy totiž můžeme ve vhodném prostředí obdivovat dlouhé týdny. Tak dlouho totiž trvá, než odkvetou.

Jakmile však tato půvabná květina uschne, nevyhazujte ji. Cibuli místo toho uskladněte na chladném a tmavém místě. Na jaře ji pak přeneste do výživného substrátu a opět postavte do místnosti. Brzy vás potěší nové výhonky.

A jaké kvetoucí společníky si během zimy dopřáváte vy?

Zdroj: https://www.blendea.cz/profil-reishi/, https://www.reishi-ganoderma.cz/?gclid=Cj0KCQjwxveXBhDDARIsAI0Q0x1AqezNCD6sUlcdHMcdegP0rCMpBrblmqbbDzASQ5S7wp8ppFOX8JkaAk6REALw_wcB, https://www.superionherbs.cz/reishi/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)