Národní zemědělské muzeum získá nové pavilony. Nabídne mimo jiné i nejvelkolepější chrám rybářství v ČR

V rámci letošního agrosalonu Země živitelka proběhl také všemi očekávaný poklep na základní kámen nové pobočky Národního zemědělského muzea. Nové prostory potěší zejména fanoušky rybářství, zemědělských strojů a lokálních potravin z jižních Čech.

NZM u této příležitosti vyzývá k součinnosti také všechny své fanoušky. Vyhlašuje totiž veřejnou sbírku historických předmětů. Takže pokud doma máte něco zajímavého, určitě neváhejte kontaktovat odborníky.

Na co se můžete těšit

V areálu českobudějovického výstaviště vyrostou hned dva muzejní objekty. Charakter muzejních sbírkových předmětů už teď naznačuje, že ve hře budou dva samostatné pavilony nazvané VODA a ZEMĚ. V tom prvním najdete pomyslný svatostánek rybářství (nic podobného zatím v ČR není), s moderními a živými expozicemi o všech oblastech rybářství. A to od historie po současnost.

Foto: Protext

A co pavilon Země? Ten by se měl věnovat především zemědělství a cizí mu tedy nebude ani udržitelnost, hospodárnost, ekologie. „Vybudování nových prostor Národního zemědělského muzea v Českých Budějovicích je součástí modernizace areálu Výstaviště, které by se mělo stát multifunkčním centrem. Mělo by sloužit k pořádání společenských, kulturních a vzdělávacích akcí a celý areál by měl celoročně sloužit veřejnosti. Věřím, že expozice muzea pomohou návštěvníky seznámit s významem a důležitostí zemědělství a potravinářství. Určitě je to potřeba, protože jde o strategická odvětví, kterých by si společnost měla vážit“, říká ministr zemědělství Miroslav Toman.

Své místo najdou i lokální značky

Kromě expozic a výstavních prostor tu v průběhu času najdete i lektorské učebny a dílny, konferenční sál, kavárnu nebo třeba veskrze moderní a ekologickou zelenou střešní terasu s možností posezení. A těšit se můžete i na části, věnované lokálním potravinám a producentům, jako jsou třeba značky Budvar, Madeta, Rybářství Třeboň, Agrostroj Pelhřimov apod.

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=37177

Náhledové foto: Protext

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)