Mletí masa doma: Jasná volba oproti kupovanému mletému masu

Mleté maso

Nakupujete mleté maso v obchodu a ani by vás nenapadlo mlet si ho doma sami? Možná ano, nicméně vše je o pohodlnosti. Pokud si chcete dát opravdu kvalitní karbanátky, sekanou nebo další pokrmy, určitě si pořiďte mlýnek a maso si melte sami. Ostatně možná vás přesvědčí i náš článek, který jasně a výstižně představí hlavní přednosti domácího mletí masa.

Jednoznačně víme, co kupujeme

První neskutečně důležitý aspekt. Vždyť, když nakupujete mleté maso, maximálně se rozlišuje, zdali se jedná o hovězí, vepřové a nově také kuřecí. Málokdy bývá na těchto produktech upřesněno, z jaké části zvířete daný kus masa vlastně pochází. Když si koupíte konkrétní kousek masa a jednoduše si ho pomelete, není fakticky co řešit. Víte, co melete a co budete mít. Stejně tak se vyvarujete mletí tuhých částí masa a také tuku. Mnohdy chcete spíše dietnější jídlo.

Čerstvě namleté masoČerstvě namleté maso: Foto Radek Štěpán 

Maso bude čerstvé

Víte, jak dlouho namleté maso v obchodě leží? Nejspíše nikoli. Mnohé řetězce nakonec přímo přelepují data minimální spotřeby masa. Asi ví, proč to dělají. Pokud si koupíte u známého řezníka maso, bude čerstvé a vy si ho dma pomelete. Opět platí to, že víte, co vlastně jíte. Ostatně poznáte to také na barvě a vůni samotného masa.

Maso bez dalších příměsí a zbytků

když se mele maso ve velkých provozech, dochází k čištění mlýnku v méně pravidelných frekvencích. Do masa se tak mohou dostat různé zbytky, které v něm rozhodně nechcete. Doma se myje mlýnek po každém mletí. Pokud to děláte důkladně, můžete si být jistí, že v namletém masu žádné zbytky nebudou.

Mleté masoMletí masa: Foto Radek Štěpán 

Zamezíme dlouhému pobytu masa v plastu

Také tento aspekt je velmi důležitý. Maso v obchodě bývá dlouhou dobu zabaleno v plastovém obalu. To také zrovna dvakrát optimální není.

S tuhým masem se pracuje hůř

Určitě. Maso koupené přímo namleté bývá v chladničkách dlouho a je maximálně tuhé. Ano, samozřejmě můžete nechat maso chvíli venku, aby trochu změklo. Domácí mletí je ale mnohem efektivnější a jednodušší.

Domácí mletí je velmi jednoduché a efektivní

Stačí vám k tomu některý z moderních mlýnků. My jsme používali Tefal HV8 PlusTefal HV8 Plus, nicméně výbornou volbou je také robot ETA GratusETA Gratus nebo Rohnson R 502V.

Zdroje info: zena-in.cz, tefal.cz, eta.cz, mlýnek zapůjčil ElectroWorldElectroWorld

Mletí masa: Náhledové foto Radek Štěpán 

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.