Medově sladkou marmeládu z kaki zvládnete za půl hodiny

Kaki

Tomel, jež je u známý také pod názvem kakichurma nebo kaki se v posledních letech s příchodem zimy v našich obchodech objevujte vcelku pravidelně. Obvykle ho konzumujeme jen tak, ovšem leckdy je k dostání i ve výhodných slevových akcích, z nichž se na nás bohužel dívají již velmi, velmi přezrálé plody, které většině z nás jednoduše nechutnají.

Jde však o skvělou příležitost pro všechny zvídavé hospodyňky. Není-li kaki nahnilé, připravíte z něj skvělou marmeládu – a to bez jakékoli stopy hořkosti. Stačí se držet jednoho jednoduchého triku.

Půl napůl – víc potřebovat nebudete

Jen kilo kaki a kilo cukru – to je základní recept. A jak na něj? Garantujeme vám, že jednodušší už to zkrátka být nemůže. Ze všeho nejdříve si připravíme kaki. Černé tečky na slupce nevadí, pokud nepokračují do dužiny, jde o přirozenou známku zrání.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dužinu dobře vydlabejte a zvažte ji. Je to důležité- později k ní totiž musíte přihodit úplně stejné množství cukru. Tedy už můžete s přípravou kaki marmelády klidně začít. Ale byla by to škoda. I ten sebe zralejší tomel v sobě totiž vždycky ukrývá trochu té hořkosti. Pokud vám tyto tóny v marmeládě chutnají, klidně si je dopřejte. Ale pokud ne, uložte kaki ještě nejméně na půl dne do mrazáku. Jakmile rozmrzne, nebude po žádné hořkosti ani památky.

Za půl hodiny máte hotovo

Ovoce vložte do hrnce a zasypte cukrem. Vložte na plamen a počkejte, odkud směs nezačne bublat, pak zdroj tepla ztlumte, míchejte a pokračujte tak půl hodiny. Po této době by měla být marmeláda z kaki hotová. Ověřte si to prostřednictvím studeného talířku a pokud bude třeba, ještě chvíli ve vaření pokračujte.

Nakonec hotovou medově sladkou marmeládu z kaki vložte ještě horkou do připravených sklenic, zavíčkujte a otočte dnem vzhůru Po vychladnutí skladujte v suchu a temnu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)