Steakové žampiony Portobello jako bič na migrény

Žampion Portobello

Milujete houby a neodkážete si je odpustit ani nyní v zimních měsících? Není divu, jejich unikátní chuť rozhodně stojí za to. Přesto už čerstvé lesní seženete jen velmi složitě. Ideální je proto vsadit na ty, které najdete na pultech supermarketů. Výbornou volbu představují bezesporu žampiony Portobello. Ty slouží často jako vynikající příloha nebo náhrada masa. Obsahují minimum kalorií, spousty vlákniny a jejich součástí jsou látky bojující s volnými radikály.   

Zbraň proti rakovině?

Mnohé zdroje uvádějí, že žampiony Portobello dokážou bojovat s rakovinným bujením. Například studie z Arizona State University uváděla, že tyto žampiony chrání před rakovinou prsu. Brazilské studie hovoří o tom, že ničí rakovinné bujení v játrech. V tomto ohledu pomáhají především beta-glukany, jež steakové žampiony obsahují. Jejich součástí jsou i velmi silné fytochemikálie.

Žampion Portobello

 Žampion Portobello: Foto Pixabay

Bolesti hlavy se mohou stát minulostí

Portobello obsahují také spousty vitamínu B-2. Ribioflavin je vynikající v noha ohledech. Ideální je konzumace těchto hub pro lidi trpící silnými chronickými bolestmi hlavy. Lidi mající silné bolesti hlavy, mnohdy berou právě silnější dávky riboflavinu. Ten dokáže eliminovat tyto nepříjemnosti a zkrátit dobu bolestí.

Pomozte štítné žláze

Steakové žampiony obsahují zhruba 30 % doporučené denní dávky selenu. Tato chemická látka umí pomoct udržet zdravou štítnou žlázu. Selen umí regulovat syntézu hormonů štítné žlázy. Výzkumy ukázaly, že selen zkrátka lidské tělo nezbytně potřebuje.

Žampion Portobello

 Žampion Portobello: Foto Pixabay

Zdravé kosti jako základ těla

A co takový draslík? Právě on je také v poměrně solidním množství v žampionech Portobello obsažen. Jeho nedostatek v těle tradičně vede ke svalovým křečím či zvýšené únavě. Také dochází k symptomům deprese. Tu si samozřejmě nepřejete. A kosti? Těm pomáhá konzumace zmiňovaných žampionů také. Absorbuje totiž vápník a další živiny, jež kosti podporují. Mimo jiné pomohou tyto žampiony i z hlediska svých protizánětlivých účinků. Zařadit je do stravy se vyplatí i při dietách a redukčních programech.

 Žampion Portobello: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.