Květiny, jež vyženou plevel z vaší zahrady         

Sluncovka kalifornská

Plevele se dá zbavit velmi jednoduše, a to tak, že si na vaši zahrádku vysadíte květiny, které ji dokážou do jisté míry vypudit. My vám prozradíme, jaké druhy květin jsou nejlepšími pomocníky při boji s plevelnými rostlinami. Určitě vám svou krásou a nevšedním vzhledem také navíc pomohou vytvořit na zahrádce tu správnou atmosféru.

Znáte len setý?

Je to velmi jednoduché, stačí jen lněné seno vysít kolem záhonů. Během léta len pokvete a bude vytlačovat plevel. Ano, je pravda, že pokud jsou rostlinky malé, je třeba plevel ručně vyjmout. Za nějakou dobu vám opravdu velmi poslouží. Aby toho nebylo málo, je odolný i proti suchu a dařit se mu bude i v kamenitém podkladu.Doporučujeme ho kombinovat i s vysokými liliemi.

Semínka sejte na mokrý nebo alespoň vlhký povrch, klíčit budou při 20 ° C, kvetou od začátku června, až po konec července. Abyste jejich kvetení prodloužili, úplně suché květiny odstraňte vždy včas. Pokud rostlinku vypěstujete ze semen, bude kvést 2 měsíce po vyklíčení.

Len

Len: Foto Pixabay

A co rostlina jménem sluncovka kalifornská?

Sluncovka kalifornská je opět odolná proti suchu a také se velmi jednoduše pěstuje. Jakmile se rozroste po celé ploše, plevelu nedá žádnou šanci. Dorůst se může do výšky mezi 20 až 40 centimetry. Kvete celé léto v kuse, a po dokvetení se na ní vytvoří dlouhé tobolky s velmi malými semínky.

Semínka můžete vysévat přímo do země, a to v květnu či v červnu. Sít by se měli na mokrý povrch. Vysadit k nim můžete levanduli, bude to s ní vypadat mnohem lépe. Sluncovka kalifornská

Sluncovka kalifornská: Foto Pixabay

Krása konvalinek

I když se díky ní dokážete zbavit plevele, po určité době se ona sama začne chovat podobně jako plevel. Bude se totiž prorůstat mezi veškeré rostliny, které jí budou stát v cestě, proto doporučujeme nesázet vedle konvalinek žádné jiné rostlinky. Odolná je dokonce i proti mrazu či suchu a není složitá na pěstování.

Konvalinka

Konvalinka: Foto Pixabay

Sluncovka kalifornská: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.