Která rostlina obsahuje nejvíce chlorofylu? Zelená krev – běžně ji potkáváte a nejspíše o tom nevíte

Některé rekordy okolo nás projdou zcela bez povšimnutí, aniž bychom vůbec tušili, že s nimi máme tu čest. Zajímá vás, která rostlina obsahuje nejvíce chlorofylu? Pak vám to prozradíme.

V květináči si ji ovšem nevypěstujete. Je to totiž řasa Chlorella pyrenoidosa. Právě ona totiž obsahuje největší množství chlorofylu ze všech rostlin na naší planetě.

Zelená krev pro naše zdraví

Je to opravdu tak. Chlorella pyrenoidosa obsahuje největší množství chlorofylu ze všech známých rostlin, v současnosti rostoucích kdekoliv na naší planetě. A proč bychom měli vyhledávat právě chlorofyl? Má totiž pozitivní účinky na naši krev a krvetvorbu. Není tedy divu, že si získala přezdívku “zelená krev“.

Chlorella pro zdraví a krásu

Mimo to ovšem chlorofyl působí na žaludek a na střeva, a má také velmi silné detoxikační účinky, čistí krev, regeneruje tkáně, zlepšuje kardiovaskulární systém. A díky tomu, že chemická struktura chlorofylu je velice podobná hemoglobinu, má toto zelené barvivo skvělé účinky na náš krevní systém.

Foto: Pixabay

Chlorella pyrenoidosa jako přírodní antiperspirant

Chlorofyl je též nazýván tělesným deodorantem, protože tlumí nepříjemné pachy našeho těla. Například zápach z úst. A to stále ještě není všechno. Značně také snižuje kyselost organismu, pokud je totiž nás organismus překyselený, pak následkem tohoto stavu mohou být nejrůznější druhy onemocnění. Díky tomu také dochází například ke ztrátě vápníku, předčasnému stárnutí, zvýšení zátěže některých orgánů, nervovým poruchám atd. Právě přirozená zásadotvornost chlorelly pyrenoidosy má blahodárný vliv na snižování překyselení organismu a je tedy ideálním bojovníkem proti překyselenému organismu.

Zdroj: 10 důvodů, proč jíst chlorellu pyrenoidosu | Protext – PR služby ČTK, https://www.lekarna.cz/clanek/je-chlorella-opravdu-zazrak/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)