Kolik kávy byste museli vypít, abyste jejím prostřednictvím spáchali sebevraždu

Říká se, že neexistuje nebezpečná potravina, ale jen její nebezpečné množství. A i když se o této tezi obvykle mluví v souvislosti se zdravým životním stylem (tedy něco jako – čtvrt věnečku z cukrárny nevadí, pět kusů už je moc), měli byste vědět, že to platí i naopak.

Zabít nás totiž mohou i docela obyčejné potraviny, pokud jich zkonzumujeme hodně. Řekli byste to třeba do obyčejné kávy, mandlí nebo citronu?

Až zase půjdete do obchodu koupit citrony

Nejdříve se podívejme na tento oblíbený citrus. Přidáváme si ho do čaje nebo z něj připravujeme lahodné moučníky. Málokoho by však napadlo sníst ho jen tak. Ovšem kdyby přece jenom, měli byste vědět, že k tomu, aby vás tohle nenápadné ovoce zabilo, byste museli sníst asi 90 zralých plodů.

Foto: Pixabay

Jak je to vlastně s mandlemi

O nebezpečnosti mandlí se hovoří o něco více. Trnem v oku je zastáncům zdravé výživy především vysoký obsah amygdalinu, jež se nachází v jejich hnědých slupkách. Jde o prudký jed, ovšem skutečně nebezpečné množství najdete jen v hořkých mandlích, jež se do našich obchodů nedostávají (využívají se pouze v průmyslu). Není tedy čeho se bát.

Jak je to s konzumací kávy

Zatímco některé studie tvrdí, že bychom si měli kávu zcela odpustit, jiné poukazují na její prospěšnost po všech stránkách. Ve skutečnosti je působení tohoto nápoje na organismus individuální. Kupříkladu zatímco někomu pomůže s hubnutím, u jiného proces spalování tuků zcela zablokuje. A kolik šálků silného epsressa byste museli vypít, aby vás to spolehlivě zabilo? Vědci hovoří o čísle cca 150. U čaje byste si pak museli hrnečků dopřát o něco více, nakonec by to však vedlo ke stejnému výsledku.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/vareni-jidlo/dagmar-hertova-blogerka-gastroglosa-jidlo-vareni_2002081013_ako

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)