Vánoční stromek

Kde si letos pořídit vánoční stromek? Třeba přímo z KRNAPU a on-line objednáte i kapra

Koronavirus proměnil naše zvyklosti v mnoha směrech. Tradiční vánoční trhy, na nichž jsme byli zvyklí nakupovat prakticky vše – od vánočních ozdob a chvojí až po poslední milé dárky pro své blízké, se letos na mnoha místech jednoduše nekonají.

Naštěstí se tomu mnozí dodavatelé dokázali přizpůsobit. Takže pokud stále ještě nevíte, kde si svůj nový stromek pořídíte, máme pro vás několik zajímavých tipů.

Městské lesy Hradec Králové mají nabídku opravdu velkou

Kapr a stromek na jednom místě – pro mnohé přetížené rodiče zn. ideál. A právě pro ně (a samozřejmě i pro všechny ostatní zájemce) mají lesníci z Městských lesů Hradec Králové připravenu opravdu lákavou nabídku. 10 tun ryb a 3 000 kusů vánočních stromků. A potěší vás i ceny – budou totiž stejné jako letos.

Vánoční kapr

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pokud si vystačíte se smrčkem, zaplatíte 200 Kč, borovička bude za 250 a nejvíce sáhnete do kapsy za kavkazskou jedli (550 korun). Na výšce ani jiných parametrech stromu nezáleží, opravdu stojí stále stejně. Takže kdo dřív přijde – však to znáte. A kam zamířit? K hájovnám – konkrétně k Marokánce a Zelenému sloupku. Kapry si pak budete moci objednat online a pár dní před Štědrým dnem si je jednoduše vyzvednete. A cena? 100 na kilogram.

Kam pro vánoční stromky z KRNAPU?

Pokud chcete mít doma skutečnou raritu, vypěstovanou navíc podle standardů FSC (ekologicky šetrným způsobem), zamiřte 17. prosince do Vrchlabí, kde pro vás bude mít Správa Krkonošského národního parku nachystány smrčky z tzv. výchovných zásahů. Zamiřte k sídlu KRNAP v Dobrovského ulici a připravte si 100 až 200 korun podle velikosti. Přírodu tak nijak nezatížíte, a navíc přispějete nějakou tou korunou na dobrou věc. A to se rozhodně vyplatí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *