Klíčky česneku

Česnekové klíčky se někdy vyplatí odstranit

Milujete česnek? Aby ne! Tento životabudič je součástí kuchyně snad skoro každého z nás. Představit si bez něj takovou topinku nebo bramboráky určitě nelze. Obsahuje navíc spousty antioxidantů, jež si vaše tělo bezesporu zaslouží. Hodně často je česnek diskutovaný z hlediska přítomnosti klíčku. Ten někteří lidé před použitím česneku raději vyjmou. Proč tak činí?

Stravitelnost česneku

Někoho prostě česnek dokáže nepříjemně potrápit. Především lidé mající přecitlivělý žlučník by si měli česnek upravit tak, aby byl stravitelnější. Učiní tak jednoduše, prostě vyjmou klíček. U mladšího česneku to není jednoduché, nicméně uleželejší česnek už má klíček znatelný a odstranit ho kompletně lze. Pokud ale nejste precitlivělí, ničemu to nevadí. Česnek s absencí klíčku ztratí na síle.

Klíčky česneku

Klíčky česneku: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Může způsobit hořkost

Přesně tak, v některých případech při vaření může přítomnost klíčku způsobit, že daný pokrm poněkud zhořkne. I z toho důvodu se může klíček vytahovat ven.

Česnek

Česnek: Zdroj obrázku Pixabay.com

Jednoduché vytažení klíčku

Nic složitého. Stačí jen stroužek podélně rozkrojit a špičkou nože klíček jednoduše po polovinách vyjmout. Jak již bylo předznamenáno, u staršího česneku jde o velmi jednoduchou záležitost.

Klíčky česneku: Zdroj náhledového obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

2 komentáře

  1. jan Odpovědět

    Četl jsem, že pokud se klíček z česneku vytáhne, zmizne z dechu zápach po česneku…Proto ho občas vyndávám…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *