Jednoduchý salát z čínského zelí

Salát z čínského zelí

Když je zima, většinou ani v supermarketech nenajdeme opravdu kvalitní zeleninu, která by obsahovala dostatek vitamínů a jiných pro lidské tělo potřebných látek. Jednou z plodin, jež je schopna snést i ta nejpřísnější měřítka, je bezesporu čínské zelí. Pěstuje se často ž do pozdních podzimních měsíců a často lze jednotlivé kusy sklízet klidně i na počátku prosince, což u jiných rostlin říct rozhodně nelze. Recepty na čínské zelí jsou různorodé. Podívejme se tedy na to, jaké nabídne čínské zelí salát.

Jednoduchý salát z čínského zelí

Asi nejznámějším pokrmem z čínského zelí je bezesporu velmi jednoduchý salát. Jeho příprava vám zabere pouhých několik málo minut, takže se nemusíte obávat toho, že byste s prací strávili nějak extrémní porci času. Podívejme se tedy přesněji, jaké ingredience je zapotřebí používat a jaké úkony vykonávat.

Čínské zelí

Co budeme potřebovat

Ingrediencí je vcelku minimální množství. O to větší důraz je nutné dbát na kvalitu samotného čínského zelí. Hned na počátku byste měli jednotlivé hlávky velmi podrobně prohlédnout. Zelí mají rády také housenky, jež by vám příliš nechutnaly. Stejně tak mohou být listy seschlé a poničené. V každém případě je třeba volit i další ingredience. Co tedy bude zapotřebí?

  • čínské zelí,
  • sůl, cca půl čajové lžičky,
  • polovina menší cibule,
  • mletý kmín,
  • cukr, optimálně třtinový, cca 1,5 velké polévkové lžíce,
  • trocha řepkového oleje,
  • půlka citrónu.

Jak na to?

Zelí nakrájíme na velmi tenké nudličky a následně smícháme s cibulí. Následně přidáme všechny zbývající ingredience. Vše je velmi důležité maximálně promáchat, aby se spojily veškeré důležité chutě. Pokud si vezmete dvě vidličky a učiníte tak s maximální možnou mírou, máte vyhráno. Pokud se vám salát nebude chuťově pozdávat, můžete ještě všechno doředit vodou a najít tu správnou vyváženou chuť.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.