Jak vylepšit psovi jídelníček? Mořské řasy na zuby, kurkuma na klouby a srdce, pivovarské kvasnice pro celkové zdraví

pes

Složení stravy má vliv na celkové zdraví i dlouhověkost psa. Ať už krmíte svého psího parťáka granulemi, konzervami, nebo mu vaříte, tak jsou potraviny, které prokáží zdraví prospěšnou službu. Co zařadit do jídelníčku? Čím zpestřit psovi stravu a proč?

Proč ovoce a zelenina patří do psí misky? Jak je to s kurkumou a jejím zdraví prospěšným účinkem? A co dělat, pakliže váš pes zkrátka nechce ovoce ani zeleninu?

Zelenina a ovoce pro více minerálních látek a vitamínů

Přilepšit jídelníček psovi můžete zeleninou i ovocem. Ale pozor na to, že ne všechno ovoce je pro psa vhodné, rovněž tak platí i pro zeleninu. Jsou druhy, které pes nesmí, jako například avokádo, hroznové víno. Naopak z ovoce jsou vhodné banány, jablka, brusinky či meloun. U zeleniny je vhodná jak salátová okurka, tak i růžičková kapusta, mrkev apod. Nevhodné jsou papriky, cibule, rajčata. Mějte však na paměti, že méně je více. Ovoce i zeleninu podávejte nakrájenou na malé kousky. Pro lepší stravitelnost je vhodné růžičkovou kapustu i mrkev povařit. Vařená zelenina je lépe stravitelná.

Mořská řasa pro zdravé zuby a dásně

Mořská řasa je vhodná pro každého psa, pak zejména pro ty psí chlupáče, kteří nemají rádi ovoce a zeleninu, jakožto si nenechají čistit zuby. Mořská řasa mění složení slin psa, čímž eliminuje usazování zubního plaku i tvorbu zubního kamene. Zároveň je cenným zdrojem aminokyselin, vitamínu B, C a minerálů. Má antioxidační schopnosti, díky tomu posiluje celkově organismus psa.

Pivovarské kvasnice pro celkové zdraví i podporu chuti k jídlu

Pivovarské kvasnice jsou zdrojem vitamínů skupiny B a obsahují rovněž velké množství bílkovin. Vitamíny skupiny B jsou důležité pro správné fungování metabolismu, mají pozitivní vliv na trávení, kvalitu srsti. Podporují rovněž chuť k jídlu, činnost orgánů, především srdce. K dispozici pro psa jsou ve formě prášku a tablet.

kurkuma

Foto: Pixabay

Žlutý zázrak kurkuma nejen ideální pro psí seniory

Kurkuma je přínosná díky své schopnosti bojovat se zánětem artritidy. Psi starší 7 let běžně trpí touto chorobou. Z tohoto důvodu je kurkuma tak vhodným přírodním doplňkem stravy každého psího seniora. Vzhledem k tomu, že působí i jako ředidlo krve, snižuje tak riziko vzniku krevních sražením, jakožto snižuje cholesterol a napomáhá k regulaci krevního tlaku. Kurkuma je tak efektivní podporou kardiovaskulárního zdraví psů bez ohledu na rasu a věk, a v tomto případě nejen starších psů.

Zdroj: ireceptar.cz, autor, https://www.akc.org/expert-advice/nutrition/fruits-vegetables-dogs-can-and-cant-eat/ https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32602378/

Náhledové foto: Pixabay