Jak na dokonalé domácí křupavé hranolky: Kostky ledu v hlavní roli

Hranolky

Milujete brambory a nedokážete si bez nich váš jídelníček vůbec představit? Jasně, aby ne, vždyť jsou skvělé v jakékoli podobě. Vynikající volbu představují hranolky. Křupavé zlatavé kousky brambor si můžete vychutnat v jakékoli restauraci a připravit si je také doma. Právě domácí hranolky se dají připravit dokonale. Je třeba mít ten správný postup. Často se totiž stává, že jsou spíše gumové a ne příliš chutné. My nabízíme hodně zajímavý trik s ledem, který byl zveřejněn na portálu newsy.gotujmy.pl. Určitě stojí minimálně za vyzkoušení.

Kostky ledu a několik ingrediencí

V první řadě je třeba si přichystat několik důležitých ingrediencí, které budete potřebovat. Konkrétně se jedná o:

  • 600 gramů brambor,
  • čtvrt malé lžičky soli,
  • olej na smažení,
  • 3 polévkové lžíce škrobu.

LedLed: Foto Pixabay

Příprava je rychlá a jednoduchá

Brambory se v první řadě zbaví slupky a opláchnou pod tekoucí vodou. Následně bychom je měli osušit a nakrájet na plátky o tloušťce zhruba 1 cm. Poté se brambory nakrájí na klasické hranolky.   

Dva hrnce s vodou

V jednom hrnci převařte vodu a lehce ji osolte. Ve druhém budete mít vodu ledovou se zmíněnými kostkami ledu. Když voda v prvním hrnci zavře, vložte do ní hranolky a vařte 3 minuty. Následně hranolky nasypte do hrnce s ledovou vodou. Chvilku vyčkejte a následně hranolky sceďte. Po vytažení se hranolky už posypou kukuřičným škrobem a dokonale promíchají. Takto připravené hranolky by měly odpočívat 12 hodin v lednici.

HranolkyPříprava hranolků: Foto Pixabay

Usmažíte si pochoutku

Jak uplyne zmíněná doba, dokonale si v hrnci rozpalte olej a hranolky smažte 6 minut. Po usmažení se hranolky scedí a odstaví na 30 minut. Poté je opět dejte do rozpáleného oleje na 3 minuty. Výsledek bude dokonalý.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, newsy.gotujmy.pl

Domácí hranolky: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.