trouba-plech

Jak vyčistit hodně špinavou troubu jen za pomoci superlevné domácí ingredience a zcela bez námahy

Čištění trouby není nic jednoduchého. Mnohdy na něm doslova necháme ruce a výsledek stejně není takříkajíc nic moc. To se však může snadno změnit, pokud vsadíte na obyčejnou ingredienci z domácí spíže.

Řeč je o starém dobrém octu. Možná znáte návody na to, jak vyčistit troubu octem a solí, ovšem ocet samotný stačí až až. Musíte jen dodržovat ten správný postup aplikace.

Přípravek na čištění trouby vyrobíte z octa

Stačí si vzít k ruce 250 ml octa a toto množství smíchat s litrem obyčejné vody. Snadno si tak připravíte šikovný sprej na čištění trouby, který můžete okamžitě aplikovat. Jednoduše ho nastříkejte na ta nejvíce znečištěná místa a 5-10 minut počkejte. Mastnota, připečeniny a veškerá ostatní špína rychle pustí.

Foto: Pixabay

Snadno ji odstraníte obyčejnou houbičkou na nádobí (spíše tedy její drsnější stranou). Následně trouby vymyjte čistou vodou a nakonec vytřete dosucha. A to nejlépe papírovými utěrkami (skvěle tak poznáte, jestli už uvnitř vašeho spotřebiče nezůstala žádná špína).

Jak vyčistit troubu jedlou sodou

Stejnou péči však potřebuje i rošt nebo sklo trouby. První jmenovaný vložte do vany, přestříkejte octovým roztokem a po několika minutách opláchněte, případně ještě dočistěte houbičkou. Ale jak si poradit se znečištěným sklem? Vezměte jeden díl alkoholu a dva díly vody a k tomu přidejte trochu jedlé sody. Roztok naneste na sklo, nechte chvíli působit a poté umyjte. Bude se opět lesknout a zářit jako nové. A to opravdu za chviličku.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/jak-snadno-levne-a-rychle-vycistit-troubu-aby-byla-zase-jako-nova, https://www.electroworld.cz/jak-vycistit-troubu-pomohou-specialni-pripravky-jedla-soda-nebo-ocet

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *