Jak uvařit brambory rychleji? Jednoduše, existují tři osvědčené způsoby

Vařené brambory

Máte velkou chuť na nějaký pokrm s bramborami, ale tak nějak se vám nedostává času na jejich přípravu? Může být, uvařit brambory může trvat poměrně dlouho. I proto se vyplatí vsadit na některé osvědčené tipy, jež pomohou celý proces dokonale uspíšit. Klasiku představuje především zalití brambor horkou vodou. To může zkrátit vaření až o 20 minut oproti tomu, když brambory přelijete pouze studenou vodou. My se ale podíváme ještě na další tři zajímavé způsoby zkrácení doby vaření brambor. Za vyzkoušení určitě stojí a nebudou vás stát ani tolik peněz.

Trocha másla udělá zázraky

Nepochybně. Máslo bude skutečně fungovat jako urychlovač přípravy brambor. Na přípravu 10 brambor potřebujete celkem 30 g másla. Brambory se zbaví slupky, nakrájí a vloží na pánev spolu s máslem. Máslo se lehce roztaví a pánev zalije vodou. Na povrch vodní hladiny se vytvoří film z másla, který pomůže držet teplotu vody. Brambory by se měly uvařit dvakrát tak rychleji.

Vaření bramborVaření brambor: Foto Pixabay

Trik s mikrovlnkou a skleněnou nádobou

Takto mimořádně rychlé vaření není nijak složité. Do speciální skleněné nádoby se vloží oškrábané a nakrájené brambory. Ty zalijete vodou a necháte v mikrovlnné troubě vařit zhruba nějakých 7 až 10 minut při výkonu 650 W.

Vaření v pytlíku v mikrovlnce

Je to tak. Nakrájené očištěné brambory se vloží do speciálního pytlíku na pečení. Zalijí se samozřejmě vodou. Směs se připravuje 7 minut při výkonu 650 W.

Přicházíte o cenné látky, ale šetříte čas

Počítat je třeba s tím, že těmito urychlováky přijdete o mnohé cenné látky, které brambory obsahují.Vyplatí se tedy spíše vařit brambory klasicky pomalu. Jestli ale některý ze způsobů využijete, nakrájejte brambory na malé stejné kousky. Jen tak totiž nezůstanou žádné syrové.

Zdroje info: Autor, przyslijprzepis.pl

Vařené brambory: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.