Jak uchovat jahody v cukru i několik měsíců. Jednoduchá metoda, kterou zvládne každý

Jahoda cukr

Samosběr jahod je na mnoha místech republiky v plném proudu a lidé si mnohde odnášejí z pole několik košů. Jasně, kdo by si chtěl nechat ujít tyto skvělé sladké plody, které jsou chuťově unikátní a rozhodně stojí za to? Asi každý. Důležité je ale bezesporu také zpracování jahod. Alternativ je pochopitelně spousta. Vynikající jsou třeba jahodový džem, jahodová bublanina, kynuté ovocné knedlíky s jahodami, jahodová marmeláda, nepečený cheesecake s jahodami, piškotová roláda s jahodami a zkrátka jakýkoli skvělý jahodový koláč. Pokud ale jahody hodláte uchovat jen tak, vyplatí se jahody naložené v cukru. Jak na ně? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Cukr pro krátkodobé uchování jahod

Když si přinesete jahody od obchodníka nebo z pole, mnohdy jsou pomačkané a na druhý den už hnijí.Prostě toho křehké plody moc nevydrží. Ideální je jahody ošetřit tak, že je omyjete a lehce posypete cukrem. Druhý den si můžete být jistí, že se setkáte s čerstvými plody, které bude radost konzumovat. Stačit vám bude obyčejný cukr moučka nebo krystalový cukr či třtinový. Záleží na vašich preferencích.

Jahody s cukremJahody v cukru: Foto Pixabay

Dlouhodobější uchování jahod v cukru

Jahody naložené v cukru mohou vydržet čerstvé klidně i několik měsíců. Samotné nakládání je velmi jednoduché. Jahody nejprve omyjeme a očistíme. Jak oschnou, nachystáme si velkou místu s větším množstvím cukru. Na 1 kilogram jahod jsou zapotřebí 2 kg cukru. Potřebovat budeme také malé skleničky s uzávěrem. Každopádně do misky nasypeme menší množství cukru na dno. Pak se budou vrstvit jahody a cukr. Nakonec jahody zasypeme cukrem a necháme 3 hodiny odpočívat. Vše se spojí. Následně pak směs napěchujeme do sklenic,

Jahody vydrží i několik měsíců

Pokud sklenice dobře uzavřete a jahody budete skladovat v lednici či na chladném a temném místě typu sklepa, vydrží jahody konzervované v cukru klidně i rok. Využít je pak budete moci jakkoli, a to v lepší konzistenci než mražené jahody.  

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk, ireceptar.cz

Jahoda v cukru: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.