Mainská mývalí kočka je mňoukající unikát: Povahou připomíná spíše psa a dokonce umí aportovat

Mainská mývalí kočka, Mainská mývalí, kočka, Mainská kočka, plemena koček, kočky

Mainská mývalí kočka je mňoukající unikát: Povahou připomíná spíše psa a dokonce umí aportovat. Mainská mývalí kočka, často označovaná jako „něžný obr“, vyniká nejen svou impozantní velikostí, ale také svými doslova psími vlastnostmi.

Toto plemeno je jedním z největších domestikovaných plemen koček na světě a je známé svým společenským, hravým a přátelským chováním. Tento podrobný pohled na mainskou mývalí kočku zkoumá, proč se tomuto plemeni často přezdívá „pes kočičího světa“.

Majestátní vzhled

Mainské mývalí kočky jsou ve světě koček skutečně kolosální. Samci mohou vážit až 12 kilogramů a včetně ocasu mohou dosahovat délky až jednoho metru. Samice jsou obvykle menší, ale stále větší než průměrná kočka domácí. Jejich vzhled ještě umocňuje hustý huňatý ocas a robustní tělo pokryté hedvábnou polodlouhou srstí.

Srst mainských mývalích koček je těžká a odolná vůči vodě, což je přizpůsobení chladným zimám v Nové Anglii, odkud plemeno pochází. Na krku mají chocholku připomínající lví hřívu a chomáčky na uších, které jim dodávají královský, divoký vzhled.

Foto: Pixabay

Společenská a cvičitelná

Mainské mývalky se chovají podobně jako psi. Jsou známé svou společenskostí, často následují své majitele po domě a účastní se rodinných aktivit. Na rozdíl od mnoha koček lze mainskou mývalí kočku vycvičit k provádění různých triků, přicházení na zavolání a dokonce i ke hře na aport. A není to těžké – je totiž skutečně inteligentní a své majitele opravdu chce potěšit.

Společenskost a věrnost

Jednou z nejpůvabnějších vlastností mainských mývalích koček je jejich věrnost. Tyto kočky často vítají své majitele u dveří podobně jako pes. Vyhovuje jim interakce a nerady zůstávají dlouho samy. Pokud musí zůstat samy, doporučuje se jim dopřát dalšího domácího mazlíčka jako společnost. Není třeba se toho obávat, protože mainské mývalí kočky vycházejí výjimečně dobře s jinými kočkami a dokonce i se psy.

Nemají rády samotu

Měli byste vědět, že tyhle kočky jsou o něco méně samostatné než jiná plemena koček a při nedostatku pozornosti mohou trpět samotou. Dobře se naopak integrují do rodin s aktivním životním stylem, protože vyžadují pravidelnou interakci a stimulaci.

Díky své mírné povaze se hodí i pro rodiny s dětmi. Mainské mývalky jsou trpělivé a tolerantní, často vyhledávají fyzický kontakt a rádi se účastní domácích aktivit. Jsou hravé a mohou se zapojit do her s dětmi, které už jsou naučeny, jak s domácími zvířaty komunikovat s respektem a jemně (před batolaty přece jen někdy utečou).

Robustní, ale vyžadující péči

Ačkoli je tohle plemeno obecně zdravé, bývá náchylné k některým genetickým onemocněním, jako je kupříkladu hypertrofická kardiomyopatie (HCM) a dysplazie kyčelních kloubů. Nezapomínejte proto u nich na pravidelné veterinární prohlídky jsou pro sledování těchto onemocnění zásadní.

 

Zdroj: https://www.juko-krmiva.cz/cz/mainska-myvali-kocka, https://cs.wikipedia.org/wiki/Mainsk%C3%A1_m%C3%BDval%C3%AD_ko%C4%8Dka

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)