Jak si vypěstovat rajčata od semínka – pohlídejte si sv. Josefa a zaměřte se na pár maličkostí

Rajčata

Jak si vypěstovat rajčata od semínka? Postup je jednoduchý, stačí se jen držet několika osvědčených rad. Pak se vám sazeničky rajčat zaručeně nevytáhnou a v létě vás oblaží plody. Vysévání rajčat je relativně jednoduchý proces, který lze provést následujícím způsobem.

Vyberte vhodný druh rajčat pro pěstování

Existuje mnoho různých odrůd rajčat, a proto je důležité vybrat odrůdu, která je vhodná pro vaše podmínky a potřeby.

Připravte si semenáčky rajčat

Rajčata lze vysévat přímo do země, ale pro nejlepší výsledky se doporučuje vysazovat semenáčky. Semenáčky rajčat lze buď zakoupit nebo si je můžete sami vypěstovat z semínek. Semena by měla být vysévána asi 6 až 8 mm hluboko do půdy, s vzdáleností asi 2 až 3 cm mezi semeny. Ideálním termínem výsevu je období okolo svátku sv. Josefa.

Rajčata

Foto: Pixabay

Když semenáčky vyklíčí, přesuňte je na slunce, aby mohly růst a vyvíjet se. A udržujte je vlhké, rajčata potřebují dostatek vody pro růst, takže je důležité udržovat půdu v nádobách stále vlhkou.

Vyberte vhodnou nádobu pro semenáčky

Rajčatům se nejlépe daří v hlubokých nádobách, které jsou dostatečně prostorné pro růst kořenů. Nezapomeňte ani na vhodnou zeminu. Rajčata potřebují dobře odvodněnou, vlhkou půdu, která obsahuje dostatek živin.

Nakonec přesuňte rostlinky ven

Jakmile jsou semenáčky dostatečně velké a silné, můžete je přesunout do zahrady nebo do truhlíku na balkóně, kde budou mít dostatek slunce a prostoru pro růst. Pokud se správně postaráte o své rostliny, měly by vám poskytnout bohatou úrodu chutných rajčat.

Zdroje info: https://www.osiva-semena.cz/blog/158_optimalni-cas-na-vysev-rajcat-je-prave-ted.html, https://prima-receptar.cz/vysevame-rajcata-jak-na-to/, https://permaseminka.cz/poradna/pestovani-rajcat/kdy-se-rajcata-vysevaji.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)