Jak se zbavit slimáků? Nepotřebujete modré granulky, vyrobte si domácí odpuzovač

Slimák

Na venkovních záhonech už má většina z nás nasazenou nebo vysetou nějakou tu zeleninu. Třeba takový hlávkový salát. Ten je bezesporu vynikající a plný vitamínů. Když ale ráno přijdete na zahrádku a setkáte se s okousanými rostlinkami a slizkými cestičkami, máte po radosti. Slimáci dokážou úrodu dokonale zlikvidovat. V současné době se s nimi na zahrádkách už běžně setkáváme. Právě proto je třeba se těmto nepříjemným škůdcům bránit. Stačí vám obyčejný domácí prostředek, s jehož výrobou poradíme.

Obyčejné mýdlo a česnek vetřelce vypudí

Možná byste se divili, ale tyto dvě přísady dokážou z hlediska odpuzení slimáků divy. Česnek se vyznačuje skvělým odpuzujícím účinkem a pomůže i s těmito škůdci. Mýdlo fungování postřiku ještě znásobí. Stačí rostliny postříkat a máte vyhráno. Jak tedy na samotnou výrobu tohoto likvidačního elixíru?

ČesnekČesnek: Foto Pixabay

Postřik na slimáky vyrobíte jednoduše

V první řadě je třeba rozdrtit 15 dkg česneku. Nemusíte ho ani loupat. Následně rozdrcený česnek dáte do sklenice a zalijete 5 lžícemi rostlinného oleje. Je jedno, o jaký se bude jednat. Směs by měla nějaké 3 dny stát. Když tato doba uplyne, rozpustíte 10 gramů mýdla v jednom litru vody. Přidáte česnekovou směs a následně vše přecedíte. Máte připravený sprej, který bude dokonale fungovat jako ochrana před slimáky. Stačí jím postříkat konkrétní rostliny. Slimáci si jich nebudou všímat.

SlimákSlimák španělský: Foto Pixabay

Postřik funguje i proti mšicím

Přesně tak, mšice už pomalu také začínají, respektive mravenci už jsou na rostlinách i dřevinách jako doma. Stačí tedy rostliny postříkat a mšice nebudou mít šanci. Postřik mimo jiné funguje také proti roztočům. Navíc tímto postřikem můžete klidně i dezinfikovat zahradní náčiní a nástroje.

Zdroje info: tojenapad.sk, genialne.pl

Slimák španělský: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.