Jak se slaví Vánoce ve světě? Můžete se inspirovat a udělat si ty své opravdu exotické

Svátečních tradic je ve světě opravdu hodně. Takže pokud se vám už ty „hezké české“ tak trochu přejedly, můžete klidně sáhnout do mnohem exotičtějšího soudku. Podívejte se na to, jak se slaví Vánoce třeba v USA nebo v Německu.

Připravte si u vás doma Vánoce, které spojí všechny kouty světa do jednoho. Vybrat si totiž můžete jen to nejlepší, co jednotlivé státy v těchto oblastech mají.

Přivítejte u vás doma německého Weihnachtsmanna

V sousedním Německu má dárky také na starosti Christkind neboli Ježíšek, ovšem zejména v jeho severních oblastech je ale obzvláště oblíbený Weihnachtsmann. A kdo to vlastně je? Vousatý muž, který má leccos společného s americkým Santou Clausem. Ovšem na rozdíl od něj se pyšní zrzavým dlouhým vousem, pláštěm a kapucí.

Foto: Protext ČTK

V USA kladou důraz na bohatou výzdobu

Chcete zažít ty pravé americké Vánoce? Asi nepřekvapí, že sváteční zvyklosti v USA jsou na našem území poměrně dost známé, a navíc stále oblíbenější. Aby také ne, když se obvykle pojí s bohatou světelnou výzdobou zahrady, a to nejenom vnějšku domu, ale i interiérů. A velí jim samozřejmě Santa Claus a jeho sobi, v jejichž čele jede legendární Rudolf s červeným nosem, jenž svému pánovi svítí na cestu. A vyzkoušet byste měli i tradiční americký vánoční pudink plný rozinek.

Vsadit můžete i na lampiony

Velmi zajímavé jsou také argentinské lampiony štěstí. Vypouští se o půlnoci na Štědrý večer a bývá jich tolik, že na několik minut doslova zaplní celou oblohu. V našich oblastech jejich tradice téměř rozšířená není, takže pokud přece jen nějaký vypustíte, bude ho moci obdivovat opravdu dlouho. Kupujte ovšem ty bezpečné, které po nějaké době samy zhasnou.

Náhledové foto: Protext ČTK

Zdroj: https://www.invia.cz/blog/zajimave-vanocni-tradice-ve-svete/, Připravte si letos světové Vánoce | Protext – PR služby ČTK

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)