Jak se chránit před letními bakteriálními infekcemi

Nucené soužití s koronavirem nám přineslo celou řadu již zcela automatických návyků v oblasti hygieny. Jde o tytéž, které se nám budou hodit i v létě. Nikdo totiž nechce mít dovolenou zkaženou jen proto, že ho postihla pomsta faraonů nebo obdobné obtíže.

A na co si tedy dát pozor? Součástí každé kabelky by se měly rozhodně stát praktické jednorázové dezinfekční ubrousky, které nám v mnoha směrech usnadní péči o předměty, jež opakovaně nebo velmi často používáme.

Dezinfekce musí být rychlá a účinná

„Řada lidí důkladně dodržuje správnou hygienu rukou, která je prevencí před infekcemi, což je správné. Často ale zapomínají, že na povrchu mobilu nebo třeba počítačové klávesnice se viry můžou držet i několik dní. Těm už ale žádnou extra péči nedopřejí,“ říká Petr Havlíček ze společnosti HARTMANN – RICO.

A přitom je to škoda. Právě tady by měla být dezinfekce maximálně rychlá a účinná. Mnohdy stačí tyto plochy přetřít čistícím ubrouskem a těšit se z nově nabyté čistoty a lesku. Stačí jeden vytáhnout ubrousek a „jednoduše tak otřete třeba klíče či volant v autě, který je často opomíjenou plochou vhodnou k dezinfekci,“ dodává Petr Havlíček.

Bylinkový čaj

Fotografie: Pixabay

Na co byste si ještě měli dát pozor

Zaměřte se třeba na to, jak používáte mobilní telefon. Pokud to není nevyhnutelné, nedávejte svůj telefonu do rukou jiným osobám. Nepoužívejte telefon ve veřejné dopravě a také ho vždy nechte mimo toalety. Recepty na vašem displeji si vytiskněte. Pokud pracujete se surovinami, zejména syrovým masem, snadno může nastat křížová kontaminace mezi telefonem a kuchyňskými povrchy. Nezapomeňte si před manipulaci se surovinami při vaření a po ní důkladně umýt ruce.

A jak si poradit v posilovně? Uložení telefonu do ramenního pásu či třeba do praktického ochranného pouzdra je mnohem lepší volbou než ho nechat položený na cvičebním zařízení, které se obvykle mezi jednotlivými použitími důkladně nedezinfikuje. A pokud je to jen trochu možné, pak využívejte hlasového asistenta. Minimalizujete tak svůj kontakt s telefonem ve všech ohledech.

Náhledová fotografie: Pixabay

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=36723

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)