Jak na extra vláčnou bramborovou kaši díky skvělým trikům

Jak na extra vláčnou bramborovou kaši? Určitě nejen obrazně, ale i doslova. Samozřejmě, že bramborová kaše je z brambor, řeknete si, ale z jakých, to je důležité. Tak tedy vězte, že jen z brambor označovaných jako typ C, který je určený na kaše a pyré, vykouzlíte tu pravou „brkaši“, lahodící třeba s „kuřízkem“.

Brambory jsou základ

Brambory typu C jsou škrobovité a měkké, obsahují málo vody a po uvaření se jen rozsýpají. A to právě potřebujete, když se brambory rozpadnou téměř samy, je menší pravděpodobnost, že z nich zůstanou v kaši kousky. V nouzi použijte brambory typu B, ale musíte je víc uvařit.

Máslo nebo mléko

Většina kuchařů dává obojí, profíci jen máslo. Můžete také nahradit část mléka smetanou, nebo použít jen ji. Poměr je na vás, zcela dle vaší chuti. Máslo se přidává jen lehce povolené, zato mléko nebo smetanu je lepší mírně ohřát. Přidáním studeného mléka z lednice riskujete, že z kaše bude lepidlo (i když i to má někdo rád).

Foto: Pixabay

Tip pro zpestření jídelníčku

Kaši nemusíte vařit jen čistě z brambor. Část jich nahraďte třeba batáty, dýní, celerem, mrkví nebo před šleháním přidejte podušený špenát. Získáte nejen vyšší nutriční hodnotu, ale také úžasné barvy a chutě. Pokud však máte v rodině spíše konzervativní strávníky, pak tyto přísady přidávejte postupně a v menších porcích. Na nové recepty si tak snáze zvyknou.

Zdroje: https://fresh.iprima.cz/recepty/hedvabna-bramborova-kase, https://recepty.blesk.cz/clanek/vareni/3380/5-triku-jak-pripravit-tu-nejlepsi-bramborovou-kasi.html, https://magazin.recepty.cz/clanky/jak-na-bramborovou-kasi-recept-a-video-postup-krok-za-krokem-327.html, https://www.toprecepty.cz/tipy-triky/hebka-bramborova-kase-navod/, https://www.toprecepty.cz/clanky/4001-jak-pripravit-dokonale-sametovou-bramborovou-kasi-do-pulhodinky-trik-sefkucharu-zvladne-doma-kazdy/, https://www.prozeny.cz/clanek/nejlepsi-bramborova-kase-jakou-jste-kdy-jedli-51764

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)