Jak na česnekový pach: Domácí alternativy

Česnek

Česnek se řadí mezi skvělé plodiny, které nejdeme takřka v každé zahrádce. V supermarketech se také jedná o samozřejmost. Existuje spousta pokrmů, jež se bez něj nemají ani nejmenší šanci obejít. Dodává jedinečnou chuť a člověk díky němu získá spousty prospěšných látek. Právě o nich něco málo prozradíme v následujících řádcích. Věnovat se ale budeme především vzniku páchnoucích látek z česneku a pochopitelně i jejich jednoduché domácí eliminaci.

Zázračný lék přímo ze zahrady

Tradičně je česnek skloňován jako ryze přírodní antibiotikum a antivirotikum. Skvěle pomáhá proti nejrůznějším plísním. Zlikviduje dokonce také salmonelu či bakterii E. coli. Jinak také umí ředit krev a pomáhat v případě křečových žil. Sníží krevní tlak a ochrání srdce před kyslíkovými radikály. Máte vysoký cholesterol? Vyzkoušejte česnek v jakékoli podobě. Měl by také zabírat na kuří oka a bradavice. To rozhodně není všechno. Dokáže pomoct i při alergiích a výborný je i při redukci tělesné hmotnosti.

Typické česnekové aroma

S tradičním česnekovým pachem prostě a jednoduše musíte počítat. Jeho příčinou je především působení enzym alinázy. Česnek se pro vznik pachu musí poškodit. Samotné stroužky, jež nejsou nijak poškozené, se žádným výrazným pachem nevyznačují.

Několik způsobů boje proti česnekovému pachu

Jak tedy proti česnekovému pachu bojovat? Hned několika přirozenými způsoby.

Čištění prkénka citronovou šťávou

Potřebujete dostat česnekový odér z pracovního prkénka? Vsaďte na citronovou šťávu.

Trik se syrovou bramborou

Máte od česneku celé ruce? Pak se neostýchejte oloupat bramboru a zkuste si ruce vydrhnout jejím prostřednictvím.

Brambor

Voda, olej a cukr

Další pozoruhodná alternativa. Ruce se nejprve omyjí vlažnou vodou, poté natřou olejem a ve finále posypou cukrem. Chvilku je pak třeba počkat a omýt je vodou znovu.

Zubní pasta

Umytí zubů kartáčkem s pastou je samozřejmostí. Zkusili jste si někdy dát ale pastu i na ruce a omýt je pak vodou?

Zubní pasta

Jak vypudit zápach z úst?

Třeba mlékem, případně kávovým zrnem. Jinak se na neutralizaci odéru umí podílet také petrželka.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.