Halloweenská dýně

Jak efektivně prodloužit životnost halloweenské dýně

Halloween je už opět tady a s ním samozřejmě i tradiční vyřezávání dýní. O tom, jakou dýni vybrat jsme už psali stejně tak jako o technikách řezu. Nyní je řada na několika tipech zajišťující dýni maximální možnou životnost. Vždyť venkovní výzdoba vztahující se k tomuto svátku může být na očích co možná nejdelší dobu. Pošmourné podzimní dny přímo svádějí k tomu, aby se u domu nacházela světélka jemně strašidelného charakteru. Co tedy pro dýni udělat, aby skutečně vydržela co nejdéle?

Vyberte si velkou dýni

Naše první rada je možná poněkud triviální, přesto je zapotřebí se jí řídit. Pokud chcete mít v dýni svíčku, stoprocentně musí být dýně větší a optimálně i vyšší. Počítejte totiž s tím, že svíčka bude okolí značně vysušovat. Navíc by mohla nakonec i chytnout a měli byste o zábavu postaráno. Mezi plamenem a horní částí tykve musí být jednoduše solidní vzdálenost.

Pozor na rozmary počasí

Jestliže vystavíte dýni na místo, které je vystaveno neustálém změnám počasí, projeví se to i na její kondici. Jinými slovy, optimální je pro tykve krytý přístřešek, v němž na ně nebude pršet ani příliš pražit silnější odpolední slunce. Jinak také dýni nepokládejte dlouhodobě ji na trávník, protože déle trvající vlhkost samozřejmě podpoří její hnilobu.

Namočte před vyřezáním tykev do vody

Vůbec se tohoto tahu nebojte. Ideální je nemočení zbytku stopky. Dýně dokáže do jisté míry vodu absorbovat a vydrží delší dobu. Klidně vám postačí namočit dýni pouze na noc. Delší čas už by nebyl optimální.

Použijte vazelínu

Jinak se vyplatí také vlhkost v dýni efektivně zadržet. Unikat bude samozřejmě vyřezanými místy. Ta se dají opatřit vazelínou. Pouze je potřete, a tím pádem nebude docházet k tomu, že by voda z dýně mizela takovým rychlým tempem. Ta vydrží mnohem déle čerstvá.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *