Ibišek syrský rozzáří vaši zahradu půvabnými květy, nezaduste je častou chybou

Hledáte keř, který dodá vaší zahradě barvy od jara až do podzimu? Pak vsaďte na jednoho nádherného přivandrovalce z Asie. Máme na mysli ibišek syrský (Hibiscus syriacus), který dokáže potěšit opravdu velkým množstvím atraktivně vybarvených květů.

V našich zahradách nenajdete příliš mnoho dřevin, které by něčeho podobného byly schopné. Ovšem pokud se budete o ibišek syrský dobře starat, pak se z jeho květů budete moci těšit dlouho. A to i přesto, že každý květ vydrží pouze jeden den. Na jedné rostlině jich totiž bývá tolik, že opravdu kvete neustále.

Ideální společník pro prosluněné partie zahrady

Jestliže máte na svém pozemku místo, kam doslova praží slunce, zasaďte na něm právě ibišky. Na slunci prospívají, ve stínu rostou špatně, nekvetou a padají za oběť škůdcům a chorobám. Ke své spokojenosti potřebují jen propustnou a výživnou půdu.

Foto: Pixabay

Ovšem budete-li je hnojit, pak množství atraktivních květů ještě znásobíte. Vybírejte komplexní hnojivo určené pro květy a hnojte každé dva až tři týdny ovšem pozor, hnojení končete v srpnu, aby měly nové letorosty čas dostatečně vyzrát před zimou, jinak jim hrozí poškození mrazem.

Co byste ještě o pěstování ibišku syrského měli vědět

Není náchylný k vymrzání, ovšem nic nezkazíte, pokud jeho okolí pokryjete mulčem, případě ho na jaře ochráníte netkanou textilií před brzkým rašením. Běžně totiž vyhání první lístky poměrně pozdě, leckdy až v květnu. Nenechte se proto jeho zdánlivou nečinností odradit.

U mladých rostlin se pak vyplatí dbát na to, aby u nich nedocházelo k dozrávání tobolek po odkvětu. Zbytečně se tak vysilují a následující roky by hůře přežívaly zimu. A pozor i na řez, ten hluboký se provádí v létě, letmý sestřih pak na jaře.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://living.iprima.cz/zahrada/ibisek-kral-letni-zahrady-miluje-slunce-a-teplo

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)