Holandskou omáčku snadno připravíte i v mixéru – jakmile to jednou vyzkoušíte, už to nikdy nebudete dělat jinak

Holandskou omáčku snadno připravíte i v mixéru: Holandská omáčka patří k základním recepturám, oblíbeným na celém světě. Nemusí se zdaleka servírovat jen ke chřestu, s jehož doprovodem je asi nejznámější. Pokud jste však na ni dostali chuť, nemusíte se obtěžovat s klasickým postupem přípravy. K mání je totiž i rychlopostup.

Techniky přípravy holandské omáčky

Základem je vždy máslo a žloutky s trochou tekutiny. Žloutky jsou nezbytně nutné, protože právě díky lecitinu v nich obsaženému se spojí zdánlivě nespojitelné, tuk a tekutina. Nejčastěji se přidává čerstvé rozpuštěné máslo, ale jsou i varianty s přepuštěným nebo dokonce chladným máslem. Jako tekutinu lze použít vodu, vývar, víno, vinný ocet nebo redukci s kořením. Ale postup s mixérem to lze poměrně jednoduše obejít.

Holandskou omáčku snadno připravíte i v mixéru, není to vůbec složité Foto: Pixabay

Holandská omáčka z mixéru

Tento způsob je velmi jednoduchý a téměř nehrozí sražení omáčky. Zvládne ho opravdu úplně každý a výsledná chuť je opravdu dobrá. Však uvidíte a vyzkoušejte ho sami.

Ingredience:

  • máslo 150 g
  • žloutky 2 ks
  • voda ½ lžíce
  • citrónová šťáva 1 lžíce
  • sůl, pepř

Postup:

  1. Máslo rozpusťte a dejte stranou.
  2. Do nádoby mixéru dejte žloutky a tekutinu a mixujte.
  3. Jakmile žloutky zpění a zbělají, přilévejte po trochách horké máslo a stále mixujte. Teplo z másla stačí, aby omáčka zhoustla do správné konzistence. Použít můžete i tyčový mixér.
  4. Hotovou omáčku dochuťte.

 

Zdroj: https://www.toprecepty.cz/clanky/2635-slavne-omacky-vite-ze-holandska-omacka-ve-skutecnosti-pochazi-z-francie-zakladem-ale-muselo-byt-holandske-maslo/, https://recepty.cuketka.cz/holandska-omacka/, https://www.kucharkaprodceru.cz/holandska-omacka/

Holandskou omáčku snadno připravíte i v mixéru, není to vůbec složité Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)