Droždí na jahody: Jak pohnojit své jahody s minimálními náklady

Jahody

Zkušení zahradníci už vědí, že droždí se dá využít jako hnojivo na různé rostliny. Patří mezi ně i jahody. Tento způsob použití droždí je naprosto geniální, protože jde o velice účinnou a efektivní metodu. A to nejlepší: stojí jen pár korun! Pokud použijete droždí, které už bylo trochu oschlé, nebo dokonce prošlé, můžete tuto metodu považovat také za způsob, jak využít zbytky z kuchyně.

Droždí na jahody

Droždí použité na jahody může prospět růstu jahod a navíc se jedná o ekologické řešení. Protože jahody jsou plody, které rádi jíme, neměli bychom na ně používat chemická hnojiva, která v konečném důsledku zkonzumujeme sami. Kvasnice obsahují spoustu cenných živin, díky kterým budou jahodníky odolnější vůči různým chorobám i napadení škůdci. Důležitý je zejména jejich obsah vitamínů skupiny b a železa. Tyto dva prvky zvyšují úrodu jahod.

Droždí: Foto Pixabay

Postřik z droždí

Postřik z droždí vytvoří přirozenou ochrannou bariéru proti houbovým chorobám. Kvasinky totiž působí proti vzniku a šíření mikroorganismů, které mohou být původcem onemocnění, mezi které patří plíseň šedá, plíseň bramborová nebo dokonce padlí. Přípravek z droždí si připravíte velice jednoduše. Budete potřebovat 100 g čerstvého droždí, 500 ml tučného mléka a 5 l vody. Vše smíchejte v kbelíku s vodou. Droždí musí být dobře rozmíchané. Hotový přípravek nalijte do láhve s rozprašovačem. Takto můžete nastříkat na jednotlivé jahodníky.

JahodyJahody: Foto Pixabay

Použití hnojiva z droždí

Roztok připravený z droždí používáme tak, že stříkáme jednotlivé keře, a to směrem od shora dolů. Nezapomeňte na postříkat také spodní stranu listů. Postřik opakujte po celé vegetační období rostlin, a to vždy jednou za týden. Pokud je léto chladné a deštivé, můžete přistoupit i k častějšímu ošetření. Pokud nevyužijete celý přípravek najednou, můžete jej použít jako zálivku na jahodníky. Na příště budete vědět, že si vystačíte s menším množstvím přípravku.

Zdroje info:

https://porady.interia.pl/rosliny-kwiaty-i-ziola/news-oprysk-z-drozdzy-na-truskawki-jak-wykonac,nId,6046179

https://ibuilder-en.techinfus.com/klubnika/podkormki/drozhzhami/

Jahody: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.