Dokonale čistá trouba bez připečenin za pět minut – stačí použít běžně dostupného pomocníka

Stane se to každému z nás. Čas od času zkrátka do trouby něco vyteče. A nezáleží na tom, zda jde o trochu těsta, šťávu z kuřete nebo třeba sýr odpadlý od pizzy. Výsledek je vždy stejný – vnitřek trouby se pokryje jen stěží identifikovatelnou vrstvou, kterou lze navíc jen velmi obtížně odstranit.

Také vás polévá horko při vidině používání všech těch kartáčů a hrubé síly, ovšem při nákupu chemie pro čištění trub se také necítíte právě nejlépe? Zkuste to ode dneška jinak – jen za použití citronu.

Citrusy

Foto: Pixabay

Potřít, zapnout, nechat být

Tak by se dala shrnout tři základní pravidla, která budete k čištění s pomocí citronu potřebovat. Opravdu se to obejde zcela bez drhnutí, jen musíte vědět, jak na to. Nejdřív zasažené místo řádně identifikujte – klidně si na to posviťte, abyste našli opravdu všechny nečistoty. Potřete je citronem a pět minut počkejte.

Mezitím nalijte do vhodného hrnku nebo kastrolku vodu a přidejte dvě lžíce citronové šťávy. Vložte do trouby a zapněte naplno. Stačí pět minut. Poté však troubu neotevírejte – naopak. Dejte citronu čas, aby dobře zabral. Trouba si přes noc odpočine a vy ráno jen uvolněné nečistoty pohodlně vymetete třeba starou utěrkou. Jednodušší už to ani být nemůže.

Stejným způsobem lze vyčistit i mikrovlnnou troubu

Postup je zcela identický. Jen plného výkonu obvykle postačí tři minuty. A vzhledem k velikosti čištěného spotřebiče stačí na oddech jen nějaké 2-3 hodinky, samozřejmě podle připečenosti špíny. V nejhorším případě se nestane nic horšího, než se si celý postup zopakujete.

Citron odstraní i vodní kámen

Zbylé kousky citronu si s sebou vezměte i do koupelny. Potřete jimi všechna místa, na nichž bojujete s vodním kamenem. Nechte 15 minut působit a opláchněte. A máte vyčištěno.

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)