Čištění bazénu po zimě: Zdlouhavá, ale nezbytná záležitost

Čištění bazénu

Podívali jste se po zimě do bazénu a zjistili, že je v něm něco, co spíše připomíná rybní, v horším případě skoro septik? Nejspíše ano, ač dáte do bazénu spousty různé chemie pro jeho efektivní zazimování, stejně nakonec voda svou kvalitou nebude odpovídat stavu, kdy byste se v ní mohli koupat. Nastane zkrátka optimální čas pro čištění bazénu. Mnozí lidé volí přímo pouze čištění vody v bazénu, jiní preferují její vypuštění a následné napuštění novou. Vše se odvíjí především od velikosti bazénu. My se na oba způsoby zaměříme mnohem podrobněji. Samozřejmě nabídneme i video, na němž jsme čistili bazén my.

Vypouštění bazénu

Foto: Radek Štěpán

U větších zpuštěných bazénů výměna vody pozbývá smyslu

Máte-li doma zapuštěný bazén, který dokáže pojmout přes 10 m³ vody, pak ho rozhodně celý nevypouštějte. Stalo by vás to neskutečné množství času a také nějaké ty peníze. Optimální je nechat sníženou hladinu vody a využít služeb chemie. Mnozí lidé používají modrou skalici a zapnou filtraci. Následně poté vyrovnají pH, vloží příslušenou chemii a bazén funguje. Lze nasadit i šokové dávky chlóru pro komplexní vyhubení veškerých organismů, jež přežily. V každém případě je nezbytné vše dokonale vyfiltrovat a několikrát odsát dno bazénu. Jestliže je silně zaneseno, nepouštějte odpadní vodu přes filtraci, ale napřímo. Zbytek vody dopustíte.

Malý bazén vypusťte

Máte doma pouze menší kruhový bazén typu Marimex Orlando anebo Mountfield Azuro? Pak můžete jeho obsah s klidem vypustit. My jsme řešili čištění bazénu Orlando s průměrem 3,6 m. Nejprve jsme čerpadlem dostali ven co největší množství vody a následně čistili samotné dno bazénu. Už v průběhu čerpání vody jsme se soustředili na čištění stěn. Výsledek byl nakonec opravdu dobrý. Ostatně můžete se podívat na následující video.

Video: Youtube kanál Radka Štěpána

Bez chemie se neobejdete

Jestliže patříte mezi příznivce ryze přírodního koupání, nepořizujte si bazén! Bez chemie se totiž nemáte šanci v žádném případě obejít! Objednat není problém i bezchlórovou chemii, již inzerujeme na našem webu.

Čistý bazén

Foto: Radek Štěpán

Náhledové oto: Radek Štěpán

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.