Česko si připsalo opět jeden vánoční rekord do Knihy českých rekordů

Zámek Loučeň již tradičně zahájil adventní čas unikátní akcí – Křtem největšího adventního věnce v Čechách. Tato tradiční akce každoročně přiláká na Loučeň stovky návštěvníků.

A nejde jen o nějaké přehánění. Největší adventní věnec v Čechách patří k Zámku Loučeň již od roku 2010, právě v tomto roce byl poprvé zapsán do Knihy českých rekordů. Rozsvěcí se samozřejmě již tradičně v sobotu před první adventní nedělí, letos tedy tento termín připadl na 27. listopadu.

Věnec, který si domů jen tak nepořídíte

A rozhodně nejde o žádného prcka. Letos bude kašnu na nádvoří zámku zdobit více než 15 metrů velký adventní věnec. Ke křtu věnce se ve zdejších podmínkách rovněž váže krásný rituál, při kterém čtyři andělé spolu s Bílou paní loučenskou postupně rozsvěcí svíce na věnci. Při tom všem lidem žehnají a přejí klid a lásku po celý advent a vánoční svátky.

Foto: Protext

I letos se pak všichni milovníci netradiční vánoční atmosféry mohou těšit na světelno–hudební show, která se rozehraje na fasádě zámku každý den v 17:00. Ovšem v letošním roce je opravdu unikátní. Byla totiž obohacena o novou sekvenci za doprovodu vánoční kolegy Good king Wenceslas.

„Koleda Good king Wenceslas o dobrém českém králi Václavovi je nejznámější koledou v Anglii, avšak v naší zemi je poněkud opomíjená. Přišlo nám líto, že je tato krásná koleda známější v cizině než u nás, proto jsme se rozhodli ji letos zařadit do světelné show, abychom ji tak dostali do širšího povědomí veřejnosti,“ vysvětluje výběr písně Kateřina Šrámková, ředitelka zámku Loučeň.

Výstava, která představí vánoční stromečky

Ovšem na Loučni se můžete těšit i na další vděčný program, odkazují právě na Vánoce. „Podle prvních reakcí sklízí největší úspěch stromeček Textilní, Pivovarský či Olympijský. Dětem se dle očekávání nejvíce líbí série stromečků Tři oříšky pro popelku podle jejich oblíbené české pohádky, ale největší radost mají ze speciálního dopisu pro Ježíška, který po prohlídce dostávají,“ uvádí Alená Holá, průvodkyně zámku Loučeň.

Náhledové foto: Protext

Zdroj: https://www.novinky.cz/bydleni/zahrada/clanek/historie-vanocniho-stromku-puvodne-odhanel-duchy-40054271, Zahájení Příběhu vánočního stromečku na Zámku Loučeň | Protext – PR služby ČTK

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)