Bylinky jako bič na kašel

Trápí vás kašel? V současné koronavirové době vcelku zbytečná otázka. S kašlajícími lidmi se setkáváme prakticky na každém kroku. Pokud kvůli němu nakonec probdíme i velkou část noci, zrovna příjemné to není. I proto se vyplatí s ním začít efektivně bojovat. Ne, do lékárny rozhodně ihned vyrážet nemusíte. Stačí, když se spolehnete na některé známé bylinky. K dispozici je jich vcelku hodně, a tak se na některé nejznámější biče na kašel podíváme mnohem podrobněji.

Zázvor jako velká klasika

V současné době není problém sehnat čerstvý zázvor v obchodě. Prostě jej jenom očistíte, vložíte d o horké vody a budete popíjet jako čaj. Nic složitého. Zánět v krku takto bez problémů zklidníte. Kašel se postupně stane minulostí.

Zázvor

Zázvor: Zdroj obrázku Pixabay.com

Sedmikrásku ještě najdete na zahradě

Ano, dokonce i v lednu je ještě. možné sedmikrásky najít. Letošní zima je v tomto ohledu vcelku specifická. Opět se sedmikráska využívá jako základ čaje. Lístky ale můžete klidně bezděčně přidat i do salátů či polévek. Jejich účinky byste měli záhy poznat.

Sedmikráska

Sedmikráska: Zdroj obrázku Pixabay.com

Jitrocel na vlhký kašel

Lístky jitrocele kopinatého oceníte především v momentu, kdy potřebujete napomoci vykašlávání. Hleny potřebují ven, co je logické.

Jitrocel kopinatý

Jitrocel: Zdroj obrázku Pixabay.com

Divizna s multifunkčním využitím

Tato bylinka je u univerzální. Pomoct může jak u suchého, tak i vlhkého kašle. Vykašlávání se pro vás stane mnohem snadnějším.

Divizna

Divizna: Zdroj obrázku Pixabay.com

Podběl lékařský nejen jako předzvěst jara

Takový podbělový čaj stojí při léčbě vlhkého kašle zcela jistě za to. Výborné jsou i listy, které se používají jako součást obkladu na prsa.

Podběl lékařský

Podběl: Zdroj obrázku Pixabay.com

Dopřejte si tymián

Vynikající bylinkou je určitě také tymián. Léčí se s ním kašel. Při použití poměrně rychle poznáte, že dojde k jeho zmírnění. Tymián se hodí i k inhalaci a výborný je také jako koření třeba na grilované maso.

Tymián: Zdroj obrázku Pixabay.com

Lékořice, pendrek z přírody

Kořen lékořice umí pomoct vytvořit hlen. Ten je specifický v tom, že lemuje oblast krku. Tím pádem se zbavíte podráždění a zánětů.

Lékořice

Lékořice: Zdroj obrázku Pixabay.com

Černý bez na likvidaci choroboplodných zárodků

Je to právě černý bez, který je schopen zlikvidovat choroboplodné zárodky. Vyčistí zahleněné průdušky, výborný je i na odkašlávání. Optimální volbou je inhalace.

Černý bez: Zdroj obrázku Pixabay.com

Lipový čaj

Asi nejoblíbenější a nejznámější bojovník proti kašli. Perfektně se hodí i na léčbu průdušek.

lipa

Lipový květ: Zdroj obrázku Pixabay.com

Zázvor: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.