Banánová slupka a její využití aneb co jste doteď nevěděli

Příroda nám stále dokola ukazuje, že z jejích plodů lze využít opravdu vše. Dokonce i věci, které jinak zcela běžně vyhazujeme. Platí to i o banánových slupkách, jež si vybavujeme spíše jako součást komických gagů než jako zajímavý prostředek pro čištění domácnosti nebo upevnění našeho zdraví.

A přesto slupky od banánů takové jsou. Nakonec sice v koši či na kompostu skončí, ale ještě předtím vám mohou prokázat opravdu neocenitelnou službu.

Pomocník pro vaše pokojové květiny

Vezměte vnitřní stranu slupky a opatrně s její pomocí setřete prach z velkých listů pokojových rostlin. Odstraníte ho dokonale a listy navíc krásně vyleštíte. A to zcela bez námahy. Oleje a další látky pak částečně proniknou i do rostlin a vyživí je.

Foto: Pixabay

Banánová slupka v roli čističe kůže

Máte doma kožené boty nebo koženou kabelkukoženou kabelku, ale stále si zapomínáte koupit specializovaný prostředek z drogerie na jejich čištění? Nevadí, opět vám přijde vhod vnitřní strana banánové slupky. Vyleštěte všechny skvrny, odstraňte nečistoty a vše nakonec doleštěte suchých hadříkem. Budete překvapeni, efekt banánové slupky se totiž prostředkům z obchodů leckdy prakticky vyrovná! Jen dejte pozor na zipy nebo okované cvočky, na nichž kusy banánové slupky rády ulpívají.

Nedostižný kosmetický pomocník

Čistíte si po každém jídle zuby? Pokud ne, zkuste na to pamatovat alespoň po konzumaci banánu. Vnitřní část slupky použijte k otření a vyleštění zubů. Šetrným způsobem tak odstraníte povlak, a navíc se při pravidelném opakování chrup také trochu vybělí.

A pokud jste se ráno vzbudili s kruhy pod očima, dopřejte si banán k snídaní a potom kusy slupky přiložte právě na oční váčky. Nechte deset minut působit a můžete vyrazit do práce nebo do společnosti, jak je libo.

Věděli jste, že: na trh už míří banány se 100% jedlou slupkou?

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)