andelská kolečka

Andělská očka krok za krokem – jednoduché veselé cukroví, které zvládnou i děti

Inspirace na vánoční recepty není nikdy dost. A platí to obzvláště ve chvíli, kdy se celá záležitost týká cukroví. Pokud si však chcete letos vše maximálně usnadnit nebo máte doma malé pomocníky, kteří by všechno nejraději dělali sami, zkuste naše andělská očka.

S domácími marmeládami chutnají nejlépe. A zvládnou je i děti, na které občas jen tak trochu dohlédnete. Budou hotové za chvilku a zvládnete je jen s tím, co najdete doma.

Andělská očka krok za krokem

Ingredience:

  • 300 g hladké mouky
  • 80 g mletých vlašských ořechů
  • 80 g cukru krupice
  • 200 g másla
  • 2 žloutky
  • 2 balíčky vanilkového cukru
  • libovolná marmeláda

Zdroj obrázku: osobní archiv Jany Šrámčíkové

Postup:

Nejdříve ze všech surovin vypracujeme hladké těsto. Na vál vysypeme mouku, do důlku vyklopíme žloutky, přidáme změklé máslo a nakonec vmícháme mleté ořechy. Vše dohromady dobře zpracujeme tak, aby v těstě nezůstaly hrudky. Pracujeme rukama, vařečkou se těsto dobře nespojí. Zabalíme do potravinové fólie a uložíme do lednice.

Po jedné hodině můžeme začít s výrobou andělských oček – ovšem zůstane-li těsto v lednici třeba přes noc, vůbec nic se nestane. A jak na to? V ruce si nejdříve vytvoříme kuličku a do ní uděláme důlek kulatým koncem vařečky. Pracujeme pomalu, aby těsto příliš nepopraskalo. Tuhle část lze přenechat i dětem, pokud se tedy nějakou výmluvou vyhnuly zpracování těsta. Baví je to.

Upečeme v troubě při 180 °C. Bude stačit asi 10-15 minut – cukroví by mělo na povrchu lehce zrůžovět. Jakmile andělská očka vychladnou, naplníme je marmeládou a uložíme do spíže. Jsou nejlepší, když mohou několik dní před konzumací odpočívat.

Zdroj náhledového obrázku: osobní archiv Jany Šrámčíkové

 

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *