50 gramů těchto opomíjených ořechů vám dokáže dodat energii na celou hodinu fyzické aktivity

Vyskytují se v našich zahradách stejně často jako vlašské. Ovšem nemohou se pochlubit tak vysokou úrodností a jejich cena v obchodech také nebývá nejnižší. Přesto bychom však lískové ořechy alias lískáče neměli opomíjet.

Svědčí totiž jak lidem s civilizačními onemocněními, tak i těm, kteří se zajímají o zdravý jídelníček nebo fitness oblast. A co nám mohou nabídnout?

Skvělý doplněk pro fitness nadšence a milovníky turistiky

Pokud si s sebou na výlet nebo do fitness centra zabalíte pouhých 50 gramů lískových ořechů (což je jedna hrst), získáte dostatek energie na celou hodinu fyzické aktivity. Koneckonců – víc než jednu hrst ořechů (a je jedno jakého druhu) byste denně konzumovat neměli. Obsahují totiž množství energie, takže by bez adekvátní porce pohybu mohly vést k nechtěnému nabírání na hmotnosti.

Lískové ořechy

Foto: Pixabay

Jakými vitamíny a minerály nás lískové ořechy zásobí

Obsahují zejména zdravé tuky, které prospívají našemu srdci a cévám. Ovšem nabídnou i další prospěšné látky, především bílkoviny a vitamíny E a vitamíny skupiny B a dále pak celou řadu stopových prvků, jako je:

  • zinek,
  • měď,
  • hořčík,
  • vápník,
  • železo,
  • mangan
  • a draslík.

Nejvíce využitelných látek (a také nejlepší chuť) nabídnou ořechy lehce opražené. Stačí opravdu jen trochu. Poznáte to tak, že slupka z nich půjde lehce odrhnout. Delší pražení opravdu není třeba.

Vsadit však můžete i na působení prospěšných enzymů. Ty aktivujete snadno – ořechy stačí přes noc naložit do vody. Ráno je pak můžete konzumovat jenom tak, případně z nich vyrobit lahodné oříškové máslo nebo třeba mléko. Obohatíte si tak jídelníček a zároveň nebudete utrácet za drahé alternativy těchto produktů v obchodech.

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)