Žloutnou vám rajčata a myslíte si, že už máte po úrodě? Zkuste je ještě zachránit postřikem z jedlé sody

Rajčata

Rajčata: Rajče jedlé, někdy jednoduše zvané též lilek rajče (Solanum lycopersicum, syn. Lycopersicon esculentum Mill.) z čeledi lilkovitých (Solanaceae) to nemá na začátku podzimu právě lehké. Prudké změny teplot mu nevyhovují, útočí na něj škůdci a vůbec už nebývá v dobré kondici.

Pokud se s tím však nechcete smířit a rádi byste si období plodnosti ještě trochu prodloužili, pak na něj můžete použít postřik z jedlé sody. Ten ocení například i paprika setá, zvaná též paprika roční (Capsicum annuum), jež plody jsou plné užitečných látek, jako jsou například vitamíny A, C a K či draslík, hořčík, fosfor a vápník, ale i paprika čínská (Capsicum chinense).

Zlepšení růstu rajčat jedlou sodou

Pro stimulaci růstu a zlepšení výnosu svých rajčat si připravte 1% roztok sody – je to jednoduché, prostě jen rozpusťte pár lžiček sody v kbelíku s teplou vodou. Rajčata tímto roztokem zalévejte vždy večer s frekvencí jednou týdně. V příliš horkých dnech však raději zálivku vynechte, nebo ji aplikujte až ráno.

Rajčata

Foto: Pixabay

Sledujte reakci rajčat na hnojivo jedlé sody. Pokud se na listech a stoncích objevily popáleniny, což naznačuje přesycení půdy látkami přítomnými v jedlé sodě, pak je vhodné prodloužit časové intervaly mezi aplikací.

Proti žloutnutí listů pomůže jiný poměr

Pokud listy rajčat zežloutly, pak je postříkejte roztokem jedlé sody v jiném poměru, konkrétně rozpusťte jednu polévkovou lžíci sody v 10 litrech vody. Rajčata je možné ošetřovat každých deset dní. Nezapomínejte však zároveň ani na aplikaci toho správného hnojiva, ani bez něj se totiž v tomto období tato zelenina neobejde.

Zdroj: https://facedobra-com.translate.goog/dajte-pertsyam-sodu-i-zbiratimete-vrozhaj-vidrami-do-oseni/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=wapp, https://www.ireceptar.cz/zahrada/jedla-soda-rajcata-papriky-30000623.html, https://living.iprima.cz/zahrada-jedla-soda-pestovani-ruze-muskaty-rajcata-okurka-slimaci

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)