Jak na saunování v infrasauně?

Infrasauna

Kromě finské sauny se můžeme setkat také s infrasaunou. Ta funguje na specifickém principu, saunování je proto odlišné oproti klasickému postupu ve finské sauně. Užijte si relax a zdravotní benefity infrasauny.

Infrasauna

Na první pohled se infrasauna podobá finské sauně, ovšem celý princip je odlišný. Zatímco ve finské sauně je ohříván vzduch, který následně prohřívá naše tělo, v infrasauně dochází přímo k prohřívání těla. Teplota vzduchu je tak výrazně nižší, teplota se pohybuje kolem 45–60 °C. Zvýšením tělesné teploty dochází ke zrychlení metabolismu a rozšíření kožních pórů. Z těla tak odcházejí snáze odpadní látky, dochází k uvolnění svalové napětí, je posílen kardiovaskulární systém. V neposlední řadě infrasaunyinfrasauny nabízí také úlevu od stresu.

Proces saunování

Infrasaunu je doporučováno používat zhruba dvakrát až třikrát za týden. Je totiž důležité tělu dopřát také čas na regeneraci. Vhodná délka pobytu v infrasauně je alespoň 30 minut. Po zhruba 15 minutách se totiž začínají projevovat účinky infračerveného záření. Kratší doba saunování proto nepřinese kýžené zdravotní benefity. Infrasaunu není třeba zdlouhavě nahřívat, jakmile zapnete zářiče, můžete do sauny vstoupit.

VířivkaFoto: Pixabay

Relaxace

Maximální doba pobytu v sauně není striktně určena, ovšem příliš dlouhý pobyt není doporučován. Optimální doba je proto kolem 30–60 minut. V případě, že máte venkovní saunu, můžete v sauně odpočívat s krásným výhledem do přírody. Případně si můžete vzít knihu, abyste se nenudili. Po ukončení saunování byste se neměli ihned zchladit. Praktická jsou lehátkalehátka, kde byste měli strávit zhruba 10–15 minut, poté je vhodné dát si sprchu. Celý proces je tak ukončený.

Saunování v infrasauně se od klasické představy saunování značně liší. Ovšem pro naše tělo má mnoho příznivých účinků.

Zdroje info: furnio.cz, fitpark.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.