Kurkuma

Zlatá maska na obličej dokáže omladit i vyhladit pleť

Když se řekne zlatá maska, vybavíme si nejspíš nějaké luxusní ošetření pleti, přístupné jen V.I.P. zákazníkům těch nejlepších kosmetických salonů. My vám však ukážeme, jak si můžete přesně tu samou udělat doma a jen z běžně dostupných ingrediencí.

Jejím základem je surovina, kterou běžně používáme v kuchyni – kurkuma. Určitě ji znáte třeba z receptu na zlaté mléko nebo jako nepostradatelnou součást indického kari. Je velmi zdravá a dokáže těstu, vývaru nebo právě kořenící směsi dodat onu nádhernou zlatožlutou barvu. A aby toho nebylo málo, používá se třeba i v koupelně – a to při čištění zubů. Po jejím pravidelném používání jsou bělejší a zdraví získají i dásně okolo nich. Ale zpátky k naší pleti. Jak nám může kurkuma prospět?

Zlatá maska z kurkumy

Stačí k ní přidat dvě další ingredience a můžete jít na to. Vezměte jednu lžičku sušené kurkumy, dvě lžíce sušeného zázvoru a stejné množství medu. Vše pečlivě promíchejte. Pokud bude maska příliš hustá, nařeďte ji kokosovým olejem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

A můžete nanést na pleť. Nechte ji na místě alespoň 20 minut, lepší však bude půlhodina. Poté jednoduše omyjte a máte hotov. Těžit budete zejména z množství antioxidantů, které se v kurkumě nacházejí. Ty si dokáží poradit s toxiny v pleti. Kurkuma a zázvor pak otevírají póry, redukují tmavé skvrny na kůži a pleť vyhlazují. Med pak není jenom pojivo, ale pleť také vypíná a zklidňuje její podráždění.

Jak si recept ještě vylepšit

Místo sušeného zázvoru můžete použít i zázvorovou šťávu nebo jemně mletý kořen. Druhá varianta se však hodí jen pro případ, že si plánujete svou půlhodinku kosmetické relaxace opravdu užít a někde si v klidu poležíte. Jinak vám budou z obličeje odpadávat nažloutlé hrudky.

A do celé směsi se vyplatí přidat i několik kapek citronové šťávy. Ta je totiž skvělým zdrojem vitamínu C, který podporuje tvorbu kolagenu, jež se postará o omlazení pleti se vším všudy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *